Baterie Elecs AGM 70

Kód produktu: h-322/335 Výrobce: Lecs Batteries

Produkt nabízíme v následujících variantách:

Typ
4 151 Kč
3 431 Kč bez DPH
5-10 dní
Ks

Detailní popis

Elecs AGM je VRLA (Valve Regulated Lead Acid) baterie, vyráběná pomocí technologie AGM (Absorbed Glass Matt) podle standardu EN 60254-1. -

Výhody:

 • o 30 % vyšší energetická hustota ve srovnání s mokrými bateriemi
 • velmi nízké samovybíjení
 • velmi dobrý odběr a dodání proudu
 • bez korozivních emisí (tudíž vhodná pro potravinářský a farmaceutický průmysl)
 • robustní design, odolný proti vibracím
 • nízký nabíjecí faktor (1,08) snižuje spotřebu energie při nabíjení
 • elektrolyt v AGM je imobilizovaný (což v případě poškození pláště zabrání jeho úniku)
 • bezúdržbová - pouze se nainstaluje
 • nabíjecí napětí 14,4 – 14,8 V
 • trvalé napětí 13,5 – 13,8 V
 • max. nabíjecí proud 30 % C20 ( např. 30 A při 100 Ah C20)
 • 400 cyklů podle IEC/EN 60254-1

Dotazy z poradny

trakční baterie

10.05.2018
Dobrý den, Zvažuji koupi trakční baterie do karavanu. Není mi ale jasných pár věcí: - kapacita baterie, jakou potřebuji - budu ji používat pouze na světlo v karavanu, čerpadlo a rozfuk vzduchu - gelová, nebo obyčejná? - baterie bude umístěna ve skříni v interiéru. Není mi ale jasné, jestli v tomto případě lze použít klasickou (negelovou) baterii, která je bezúdržbová - cenově vychází výrazně výhodněji. Dochází u bezúdržbové k odpařování kyselin? - Karavan je vybaven měničem (tedy předpokládám ~230V na 12V). Pokud póly baterie připojím na měnič, budou spotřebiče (světla) v karavanu fungovat? Pokud připojím karavan na vnější zdroj ~230V, bude se baterie automaticky dobíjet? Nebo musím baterii odpojit a dobíjet přes nabíječku? Děkuji.
Lukáš Podsedník

Vážený zákazníku,

jako dostačující kapacitu máme ozkoušených nějakých 100-110 Ah pro pokrytí obyčejných potřeb, jako jsou právě světla, čerpadla apod. Z naší nabídky tomuto kritériu odpovídá kyselinová baterie Platinum, kterou bych určitě zvolil spíše, než baterii gelovou, protože ta vyniká především vyšší cenou a příliš výhod nemá - jiná věc je instalace gelové baterie do lodi či do prostředku, kterému hrozí náklony, při kterých se může kyselina z obyčejné baterie vylít. Při instalaci do karavanu je však určitě lepší levnější kyselinovka. K odpařování kyseliny z baterie pochopitelně dochází, nicméně toto odpařování není nijak výrazné.

Měniče bývají v karavanech zařízené právě naopak - mění proud z 12 V baterie na 230 V tak, aby se uvnitř daly nabíjet telefony, notebooky apod. Pro měnění externích 230 V například z kempové přípojky je potřeba mít v karavanu či autě zdroj s jističi a trafem, který 230 V pouští dovnitř, teoreticky by měl potom dobíjet baterku, pokud je správně zapojená.
S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

parametry baterie

15.01.2018
Dobrý den,potřebuji na léto baterii pro pohon elektromotoru na loď výkon cca 400W 12V odběr cca 34 A.Otázka je možné z této baterie odebírat tento proud a do jakého procenta vybití mohu jít (50%)?Díky za radu. J.Horký Dobříš
Josef

Vážený zákazníku,

trakčním bateriím obecně vadí, když se úplně vybije. Nejlepší pro její funkci je, když ji neustále něco dobíjí a právě zhruba 50% je doporučovaná hladina, pod kterou by se neměla výrazněji vybít. Při odběru 400 W bychom doporučovali vybrat silnější baterii, při plném odběru by taková baterie nevydržela dostačující dobu nabitá.
S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Zeptejte se odborníka