Celoroční předstany

Celoroční, respektive zimní předstan se od běžného předstanu liší svým tvarem, zesílenou konstrukcí, větším sklonem střechy a absencí vchodu v přední části. Slouží jako ochrana prostoru před dveřmi, prostor k uložení sportovních potřeb a nebo jako místo k přezutí. Nejprodávanější jsou stany s rozměrem okolo 2 m. Takovýto stan se navléká do stanové lišty a ke stěně karavanu se utěsní pěnovými polštářema, které nemusí být součástí balení.

Zimní předstan Brixen

  • od 8 295 Kč

Dostupnost Dočasně nedostupné i

Zimní Paket k předstanu Herzog Kaprun a …

  • 1 510 Kč Cena s DPH
 ks

Skladem

Celoroční předstan Herzog Zurich DC

  • od 8 795 Kč

Dostupnost 5-10 dní i

Předstan Herzog Gent 240

  • od 12 065 Kč

Dostupnost Dočasně nedostupné i

Celoroční předstan Meran Color DC

  • od 13 147 Kč

Dostupnost 5-10 dní i

Předstan Kitzbuehel ke karavanu

  • od 24 407 Kč

Dostupnost Dočasně nedostupné i

Předstan Ambassador Emotion CarbonX

  • od 42 302 Kč

Dostupnost Dočasně nedostupné i

Frankana Freiko Garmish celoroční předst…

  • 14 787 Kč Cena s DPH
 ks

Dostupnost 5-10 dní i

Celoroční předstan Frankana Freiko Allgä…

  • od 43 700 Kč

Dostupnost 5-10 dní i

NovinkaZáklady používání zimního předstanu

Zimní předstan se od letního liší zesílenou konstrukcí, vyšším sklonem střechy a ve většině případů absencí předního vchodu. Také se nestaví přes celou délku karavanu, jako je tomu u letních, bývá z pravidla o dost kratší. Hlavním účelem předstanu je ochrana před větrem a rozšíření úložného prostoru. Pokud chcete stan využívat i k občasnému posezení, je vhodné dokoupit tzv.zimní paket, neboli pěnové polštáře sloužící k vytěsnění. Některé zimní stany se dodávají se zimním paketem již v základním obsahu dodávky stanu.

I přes silnější konstrukci, než býva ustanu letního, je témeř nezbytné doplnit základní konstrukci několika tyčemi v závislosti na délce stanu. Základní konstrukce není rozhodně tak silná, aby udržela nával hromady těžkého sněhu, podepření tedy alespoň veprostřed stanu pomocí vertikální tyče s patkou a vodorovné tyče s kleštěmi je velmi rozumná volba, díky které předjedete nepříjemnému překvapení, kdy se Váš stan pod návalem sněhu zbortí. Vystužení je samozřejmě možné provést svépomocí, např. latěmi. Samozřejmě, že zvolení vhodné výstuhy je závislé na povětrnostních podmínkách v dané lokalitě, ale ze zkušeností víme, že velká vrstva sněhu dokáže zničit střechu i samotného karavanu.