🏕️ 💸 NAKUPTE NYNÍ a osvěžte se na cestách! Vyberte si z nabídky KLIMATIZAČNÍCH JEDNOTEK.

Hledejte příslušenství, díly, značky,...
Všechny kategorie

Vyhledat

Hledejte příslušenství, díly, značky,...

Srovnávací test kempingových křesel do karavanu

15.08.22 Honza testuje

SdíletSrovnávací test kempingových křesel do karavanu

Srovnávací test kempingových křesel do karavanu

Kempingový nábytek je obvykle jednou z prvních položek, které si budete ke svému novému karavanu nebo obytnému autu pořizovat. Vytvořit si v kempu domácí atmosféru pod markýzou se totiž bez kvalitního sezení neobejde. V tomto srovnávacím testu se proto zaměříme na kempingová křesla a židle – konkrétně šest nejprodávanějších modelů na českém trhu. Do nezávislého testu si je pro nás vzal redaktor Honza Bordovský z webu CamperLIFE.cz.

Autor článku: Honza Bordovský, CamperLIFE.cz

test-kempingovych-kresel

TIP: V předchozím článku našeho srovnávacího seriálu pro nás Honza porovnal nejprodávanější mobilní chemické toalety.

Co by mělo splňovat kvalitní kempingové křeslo?

Zda v obchodě narazíte na označení kempingové křeslo nebo kempingová židle, není v praxi příliš podstatné, protože se obvykle jedná o totéž. Snadné to kempingová křesla v životě rozhodně nemají – jako karavanisté od nich očekáváme, že budou lehká, s minimálními rozměry a snadným skládáním. Zároveň musí být pohodlná, odolná, mít kvalitní a omyvatelné polstrování, dobrou oporu zad a nastavitelný sklon opěrky. K většině kempingových křesel lze také dokoupit podnožku pro natažení nohou. Je však až s podivem, jak dobře se s těmito protichůdnými požadavky dokáží někteří výrobci popasovat.

testovana-kempingova-kresla

Ve srovnávacím testu máme kempingová křesla značek Outwell, Dukdalf, Westfield a Crespo. Jedná se ve všech případech o kvalitní a oblíbené, navíc velikostně i cenově velice blízké modely, takže pro běžného zákazníka musí být velmi těžké se mezi nimi rozhodnout. My se vám s tím pokusíme pomoci.

Kempingové křeslo OUTWELL Gresham

kempingove-kreslo-outwell-gresham

Outwell Gresham je křeslo, ve kterém vydržíte prosedět klidně celou dovolenou. Nabízí mimořádně komfortní sezení, výbornou oporu zad a masivní opěrku hlavy, navíc má zabudovanou podnožku a plynulé nastavení sklonu opěradla. Velkou parádu díky tomu udělá i doma na zahradě. Křeslo je velmi prostorné, dobře se s ním manipuluje a má pevnou konstrukci. Jeho složení je otázkou okamžiku.

Je nejdražším a nejtěžším křeslem v testu, ale pokud neřešíte parametry a chcete si hlavně lebedit, Outwell Gresham nemá konkurenci.

Technické údaje:

materiál rámu: hliník, nosnost: 150 kg, hmotnost: 8 kg, rozměry ve složeném stavu (Š x V x H): 69 x 21 x 98 cm, výška sedáku: 54 cm

Cena: 3 690,- Kč

Výhody a nevýhody:

+ vynikající komfort sezení

+ pevná konstrukce

+ plynulé nastavení sklonu

+ vestavěná podnožka

+ držák na pití

- vysoká hmotnost

- rozměrnější na přepravu

Kempingové křeslo DUKDALF Aspen

kempingove-kreslo-dukdalf-aspen

Dukdalf Aspen je v celé Evropě velmi oblíbená, lehká a funkční kempingová židle, která i přes jednodušší zpracování dobře slouží svému účelu. Je výborným kompromisem z hlediska komfortu a skladnosti. Zajímavou volbou je díky své hmotnosti jen 2,8 kg pro karavanisty, kteří bojují s doložností.

Praktické madlo velmi usnadňuje manipulaci, konstrukce je pevná, ale unese jen sto kilogramů. I přes jednoduše provedený potah nabízí pohodlné sezení. Ve složeném stavu zabírá velmi málo místa.

Technické údaje:

materiál rámu: hliník, nosnost: 100 kg, hmotnost: 2,8 kg, rozměry ve složeném stavu (Š x V x H): 61 x 106 x 10 cm, výška sedáku: 43 cm

Cena: 2 221,- Kč

Výhody a nevýhody:

+ velmi lehká

+ více barevných variant

+ pohodlná židle na každodenní použití

+ dobře se přenáší

+ zajímavá cena

- chybí hlavová opěrka

- nižší výška sedáku

- z loketní opěrky sklouzávají ruce

Kempingové křeslo WESTFIELD Be-Smart Majestic ✔​ Vítěz testu ✔

kempingove-kreslo-westfield-be-smart-majestic

Be-Smart Majestic zaujme na první pohled velmi elegantním a hodnotným vzhledem. Křeslo má pevnou konstrukci s dobrou bederní oporou a výraznou opěrkou hlavy. Potah je měkce čalouněný a je na dotyk hrubší, ale i při dlouhém sezení komfortní a prodyšný.

Příjemné jsou masivní loketní opěrky, ze kterých nesklouzávají ruce, i vysoko umístěný sedák.

Hliníková konstrukce křesla je velmi pevná, výhodou jsou šroubované spoje, které je na rozdíl od levnějších nýtů možné časem dotahovat. Křeslo se dobře skládá, sklon opěradla se nastavuje klasicky na loketních opěrkách, využitelných je všech sedm poloh. Ve složeném stavu zabere stejně místa jako nejlehčí Dukdalf.

Technické údaje:

materiál rámu: hliník, nosnost: 140 kg, hmotnost: 5,4 kg, rozměry ve složeném stavu (Š x V x H): 113 x 65 x 11 cm, výška sedáku: 47 cm

Cena: 2 799,- Kč

Výhody a nevýhody:

+ hodnotný a moderní vzhled

+ pevný rám

+ kvalitní potah s dobrým čalouněním

+ malé rozměry ve složeném stavu

+ dobrá manipulace

+ pohodlné loketní opěrky

+ možnost připojení podnožky

+ záruka 5 let

- vyšší hmotnost

Kempingové křeslo CRESPO Deluxe

kempingove-kreslo-crespo-deluxe

Crespo Deluxe AL/237-DL je po všech stránkách příjemné křeslo, které vyloženě neexceluje v žádné oblasti, ale nabízí vyvážené parametry a kvalitní zpracování. Komfort sezení je příjemný, ale křeslo je vhodnější spíše pro menší postavy. Dále potěší velmi pevný rám a dobrá skladnost.

Potah z odolné tkaniny a dobrým pěnovým čalouněním má masivní hlavovou opěrku. Uvítal bych ale větší podporu v bederní oblasti. Všech sedm poloh sklonu opěradla je dobře využitelných, ačkoli by aretace polohy mohla být malinko přesnější.

Hliníkový rám je mimořádně pevný, čemuž odpovídá i nosnost 140 kilogramů. Křeslo se velmi snadno skládá a ve složeném stavu zabírá jen málo místa. Co do hmotnosti patří Crespo Deluxe k těm nejlehčím v celém testu.

Technické údaje:

materiál rámu: hliník, nosnost: 140 kg, hmotnost: 4,2 kg, rozměry ve složeném stavu (Š x V x H): 67 x 113 x 8 cm, výška sedáku: 49 cm

Cena: 3 362,- Kč

Výhody a nevýhody:

+ velmi pevný rám

+ kvalitní potah a čalounění

+ pohodlná hlavová opěrka

+ snadné skládání

+ záruka 6 let

+ nízká hmotnost

- vyšší cena

- kratší opěradlo

- kratší loketní opěrky

Kempingové křeslo OUTWELL Melville

kempingove-kreslo-outwell-melville

V aktuální 40% slevě se jedná o nejlevnější křeslo v našem testu. Outwell Melville je moderním jednoduchým křeslem s tradičním designem, které se zaměřuje na nízkou hmotnost a skladné rozměry. Přesto nabízí nosnost slušných 125 kilogramů.

Absenci čalounění tento model řeší tvarovaným rámem opěradla a potahem z pružné tkaniny, která zajišťuje pohodlné sezení, prodyšnost, ale také snadné čistění. Bederní opěra je spíše naznačená, hlavový polštář chybí úplně, dobré jsou naopak masivní loketní opěrky. I přes svou jednoduchost je ale křeslo poměrně komfortní.

Pevný rám se dobře skládá a výsledné rozměry patří k nejmenším v testu, přestože opěradlo je dost vysoké i pro vyšší postavy. Za aktuální cenu je to do karavanu velmi atraktivní nabídka.

Technické údaje:

materiál rámu: hliník, nosnost: 125 kg, hmotnost: 4,6 kg, rozměry ve složeném stavu (Š x V x H): 63 x 103 x 15 cm, výška sedáku: 45 cm

Cena: 2 040,- Kč

Výhody a nevýhody:

+ atraktivní cena

+ velmi skladný model

+ pevný rám

+ nízká hmotnost

+ pohodlné loketní opěrky

+ snadné čištění

- absence čalounění

Kempingové křeslo WESTFIELD Performance Advancer XL DL

kempingove-kreslo-westfield-performance-advancer-xl-dl

Westfield Performance Advancer XL DL je křeslo, kterým si v každém kempu sjednáte respekt, a také jediné v testu, které unese až 200 kilogramů. 
Moderní design je doplněný pohodlným čalouněním z hrubšího odolného materiálu. Dobře tvarovaný sedák nabízí vysoký komfort, a to i díky své mimořádné šířce. Pohodlí zvyšuje i vysoké opěradlo a přiměřeně masivní hlavová opěrka. Zapracoval bych na zlepšení bederní části, vynikající jsou naopak loketní opěrky. Opěradlo lze nastavit v pěti krocích, rozsah je dobře využitelný a aretace sklonu přesná.

Velice pevný hliníkový rám má vpředu dvojitou výztuhu, pevné klouby a kvalitní šroubované spoje. Složení křesla je velmi snadné a rozměry na přepravu jsou – s ohledem na velikost křesla – velice příznivé. S ohledem na ostatní parametry neurazí ani hmotnost 6,4 kg.

Technické údaje:

materiál rámu: hliník, nosnost: 200 kg, hmotnost: 6,4 kg, rozměry ve složeném stavu (Š x V x H): 70 x 16 x 105 cm, výška sedáku: 50 cm

Cena: 2 526,- Kč

Výhody a nevýhody:

+ nosnost 200 kg

+ velmi prostorné

+ vysoký sedák

+ mimořádně pevný rám

+ pohodlné loketní opěrky

+ vynikající skladnost

+ kvalitní čalounění

+ záruka 5 let

- bederní část by mohla být propracovanější

Závěr testu kempingových křesel

Šest testovaných kempingových křesel, která patří k nejprodávanějším na našem trhu, ukázalo velkou vyrovnanost celého segmentu. Nenašel jsem zde žádný vyložený propadák, ale ani jasného vítěze. Všechny modely mají pevnou konstrukci, kvalitní potahy, slušný komfort sezení i jednoduché skládací mechanismy.

U všech křesel ale platí jednoduché pravidlo – bohatší čalounění a větší sedací části znamenají vyšší hmotnost a větší rozměry na přepravu. Skvělým kompromisem jsou v tomto ohledu křesla Westfield Performance Advancer, Westfield Be-Smart Majestic a Crespo Deluxe, která jsou velmi skladná i při vysokém komfortu.

Nejpohodlnější sezení nabízí bezesporu Outwell Gresham s vestavěnou podnožkou, ale je také nejdražší a nejtěžší v celém testu. Jednoduchý model Dukdalf Aspen zase přináší s ohledem na nejnižší hmotnost v celém testu velmi dobré užitné vlastnosti.

Pokud ale budeme hledat co nejlepší vyváženost mezi hmotností, skladností, kvalitou a komfortem, bude pro mě vítězem tohoto testu model Westfield Be-Smart Majestic. To je křeslo, které bych si vybral jako univerzálně vyhovující po všech stránkách. Navíc má i hezký design a dlouhou záruku.

srovnani-kempingovych-kresel

Kompletní verzi testu najdete zde na webu CamperLIFE.cz

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál...Porovnání produktů zavřít

Zboží bylo přidáno do porovnání produktů.

Ještě u nás nemáte účet?

Zaregistrujte se a využívejte
naše benefity

  • Historie nákupů
  • Rychlejší objednání
  • Účtenky držíme za vás
  • Výhodné nabídky

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.