🏕️ 💸 NAKUPTE NYNÍ a osvěžte se na cestách! Vyberte si z nabídky KLIMATIZAČNÍCH JEDNOTEK.

Hledejte příslušenství, díly, značky,...
Všechny kategorie

Vyhledat

Hledejte příslušenství, díly, značky,...

Vyplatí se karta ACSI? Prozradíme vám to!

31.03.19 Tipy a návody

SdíletVyplatí se karta ACSI? Prozradíme vám to!

Vyplatí se karta ACSI? Prozradíme vám to!

acsi-karta

Také neradi platíte spoustu peněz za přenocování v kempu? Asi zbytečná otázka, že? Víte však, že můžete při nocování v kempech velmi ušetřit? Jednou z možností jsou různé slevové karty, se kterými dostanete ve vybraných kempech zajímavé slevy. V tomto článku vám chceme blíže představit jednu z takových slevových karet, a sice kartu ACSI.

Co vůbec znamená zkratka ACSI?

Zkratka ACSI znamená „Auto Camper Service International“. Tuto dnes již velkou firmu založil v roce 1965 Nizozemec Ed van Reine, aby nadšencům do kempování usnadnil plánování dovolené. Firma se specializuje zejména na oblíbené cestovní průvodce pod názvem „Eurocampings“. V roce 1999 vznikla karta ACSI.

Co je karta ACSI a k čemu slouží?

Jak jsme již zmínili výše, ACSI CampingCard je slevová karta, se kterou můžete ušetřit peníze ve více než 2 800 evropských kempech. Nutno dodat, že ne zrovna málo peněz, přesněji řečeno můžete dostat slevu až 50%! Pokud si pořídíte praktickou tištěnou publikaci, ve které naleznete všechny kempy, které se programu účastní v dané zemi, dostanete k ní kartu ACSI jako dárek!

karta-acsi

Pokud se rozhodnete vydat do jednoho z vybraných kempů či parkovacích míst, dejte pozor na správné načasování cesty, neboť karta ACSI platí jen mimo sezónu. Pokud předložíte vyplněnou platnou kartu ACSI, bude vás a případně i váš doprovod stát přenocování celkem pouze €12, €14, €16, €18, €20 nebo €22 v závislosti na konkrétním místě. V každém případě s kartou ACSI zaplatíte v kempech méně než je nejnižší cena za noc bez ní. Pokud je nejnižší cena například €30 za noc, s kartou ACSI přesto zaplatíte jen €20, a to se rozhodně vyplatí!

Jak často a kdy se vydává nová karta ACSI?

Nové vydání průvodce vychází jednou ročně. Spolu s ním přichází na trh také nová roční karta ACSI, zatímco té předchozí skončí platnost. Na specializovaných veletrzích bývá u stánků ACSI průvodce pro nadcházející rok k dostání již v polovině roku. Na internetu si ho však můžete objednat nejdříve v říjnu.

Proč ne na začátku letní sezóny? K tomu se ihned dostaneme.

Kdy platí karta ACSI?

Zní to vše velmi lákavě, že? Bohužel je tu přeci jen jeden malý háček. Tím je platnost karty pouze mimo letní sezónu. Důvod je jednoduchý. Pokud by karta ACSI platila po celý rok, způsobovala by provozovatelům kempů velké ztráty. Z tohoto důvodu tedy karta není určena pro cestovatele, kteří vyráží na dovolenou v letní sezóně, ale především pro ty, kteří mohou a chtějí vyrazit na dovolenou nezávisle na školních prázdninách či závodní dovolené, tedy před hlavní sezónou a po sezóně.

To znamená, že kartu ACSI můžete používat od poloviny ledna do poloviny června a od poloviny září do poloviny prosince.

Při cestování v letních měsících vám tedy kartička bohužel nepřinese žádné výhody a může zcela jistě zůstat schovaná v přihrádce u spolujezdce. Přesné datum začátku a konce sezóny se samozřejmě každý rok trochu mění. Kromě toho si jednotlivé kempy samy rozhodují o tom, v jakém období mimo sezónu chtějí slevy držitelům karet ACSI poskytnout. Proto vám doporučujeme si před každou mimosezónní dovolenou důkladně ověřit, kdy a jakou slevu poskytují konkrétní kempy, které chcete během vašich cest s karavanem po Evropě navštívit. Předejdete tak nepříjemné situaci, že dorazíte do kempu, kde vaše karta ACSI ještě nebude platit a vy tak neplánovaně překročíte svůj rozpočet na dovolenou a nebo budete muset narychlo hledat jiný kemp, který vám slevovou kartu ACSI uzná. Nikdo z vás si jistě nechce pokazit vytouženou dovolenou zbytečnými nepříjemnostmi, kterým lze snadno předejít, že? :-)

Co vám karta ACSI přinese?

Spoustu výhod! Sami jsme byli překvapení, co vše tato karta zahrnuje:

Parkovací místo: Vůbec zde nehraje roli, zda do kempu dorazíte se svým osobním autem + stanem, autem + karavanem, dodávkou s předstanem a nebo třeba s obytným autem a markýzou. Je však důležité vědět, že s kartou ACSI nemáte automaticky nárok na luxusní nebo komfortnější parcely, pokud je daný kemp rozlišuje.

Pobyt 2 dospělých: Pokud vás jede více než 2, nezoufejte! V případě více než 2 osob se může provozovatel kempu sám rozhodnout, zda dá parcelu za zvýhodněnou cenu ACSI všem, nebo zda dalším osobám naúčtuje běžnou cenu.

Připojení k elektřině: Podmínkou je, že vaše přípojka má maximálně 6 A a můžete spotřebovat maximálně 4 kWh denně.

Teplá sprcha: Pokud ve zvoleném kempu funguje sprchování na žetony, dostane každý dospělý 1 žeton na 1 den. Pokud se v kempu za sprchu platí 50 centovými mincemi nebo klíčky SepKeys, musíte se domluvit s údržbářem kempu.

1 pes: Nebojte, jako majitel karty ACSI samozřejmě nedostanete psa jako dárek. Ale pokud kemp umožňuje pobyt se psy, můžete vzít svého čtyřnohého přítele s sebou, aniž byste za něj museli dodatečně platit.

V jakých zemích můžete uplatnit kartu ACSI?

Top 5 nejoblíbenějších zemí, kam můžete cestovat s kartou ACSI:

# 5 – Belgie s 45 spolupracujícími kempy

# 4 – Německo s 225 spolupracujícími kempy

# 3 – Itálie s 301 spolupracujícími kempy

# 2 – Nizozemsko s 376 spolupracujícími kempy

# 1 – Francie s celými 1378 spolupracujícími kempy

To však zdaleka nejsou všechny země, kam se svou ACSI kartou můžete zavítat! Kempy spolupracující s ACSI jsou zastoupeny v celkem 21 zemích Evropy! Je tedy opravdu z čeho vybírat!

Kde lze zakoupit kartu a průvodce ACSI a za kolik?

Kartu ACSI i s průvodcem můžete zakoupit přímo na našem e-shopu SvětKaravanů.cz. Kromě základní ACSI CampingCard nabízíme také další specializované publikace ACSI:

Všechny výše uvedené publikace zahrnují i slevovou kartičku ACSI, kterou tedy již nemusíte dokupovat samostatně!

V každé ze 21 zúčastněných evropských zemí naleznete alespoň 1 kemp, ve kterém můžete využívat výhody ACSI. Seznam těchto zemí a kempů naleznete například zde: www.campingcard.co.uk

katalog

Aplikace ACSI - vyplatí se?

Až donedávna jsme si mysleli, že existuje pouze jedna aplikace ACSI. To však není zdaleka vše. Ve skutečnosti jsou aplikace hned tři a každá z nich má své výhody. Na prvním místě stojí bezesporu aplikace „ACSI Camping Europa“. Za €12,99 ročně jde o nejdražší, ale zároveň i nejobsáhlejší ze všech tří aplikací. Tato aplikace obsahuje všech téměř 8000 kempů uvedených v průvodci „ACSI Campingführer Europa“. Pozor však na skutečnost, že ne všechny kempy v této aplikaci mohou přijmout vaši kartu ACSI. Velký celoevropský průvodce ACSI totiž obsahuje nejen zúčastněné kempy.

aplikace-acsi

O dost levněji vás vyjde aplikace „CampingCard ACSI“. Za pouhých €3,59 ročně zde přehledně najdete všechny zúčastněné kempy.

Třetí z těchto aplikací je „ACSI Great little Campsites“. V této aplikaci najdete přibližně 2 000 malých útulných kempů. Ročně stojí jen €2,99 a je naprosto ideální pro ty z vás, kteří vyhledávají klidná místa.

Jednotlivé aplikace jsme si představili, avšak jedna otázka zůstává stále nezodpovězená. V čem spočívá velká výhoda těchto aplikací oproti běžným průvodcům?

Všechny tři aplikace mají několik filtrů vyhledávání. Nejdražší aplikace má filtrů 250, zbylé dvě 150. Díky těmto filtrům můžete velmi jednoduše najít kemp šitý na míru právě vám. Jde o skvělou funkci, která výborně doplňuje průvodce. Dalším důležitou předností je, že aplikace fungují i offline. Jak mapy, tak předem naplánované trasy a informace o kempech si tedy můžete zobrazit i v „divočině“ bez přístupu k internetu.

V neposlední řadě si můžete také pročíst recenze cestovatelů ke konkrétnímu zařízení. Díky těmto recenzím bude hledání a výběr vhodného kempu jednodušší pro vás i ostatní, pokud se také podělíte o své zkušenosti s konkrétním zařízením. Operační systém vašeho telefonu při tom všem příliš nehraje roli. Aplikace jsou k dispozici pro Android, Windows i iOS. Dejte jen pozor na to, aby váš operační systém Android byl alespoň ve verzi 4 a systém iOS alespoň ve verzi 7 nebo vyšší. Na počítači nebo notebooku lze aplikaci používat bohužel až od Windows 10.

Důležitá informace: Aplikace CampingCard ACSI, resp. všechny informace o kempech jsou dostupné, pouze pokud máte zároveň kartu ACSI. Jinak si musíte vybrat jednu ze zbývajících aplikací.

Na zadní straně vaší karty ACSI najdete přístupový kód, pomocí kterého se dostanete ke všem informacím o kempech a parkovacích místech. Jakmile dojde ke zpřístupnění obsahu, můžete aplikaci používat jeden kalendářní rok, tedy od 1. ledna do 31. prosince. Na začátku nového roku bude přístup zablokován a k opětovnému zpřístupnění obsahu budete potřebovat novou kartu ACSI.

Shrnutí

Osobně považujeme kartu ACSI a s ní související průvodce či aplikace za skvělou investici, která vám na cestách ušetří nemalou částku. Vyplatí se však pouze tehdy, pokud během roku jezdíte na více dovolených mimo sezónu nebo pokud jezdíte do kempů častěji jen na víkend. Je-li toto váš případ, pak je pro vás karta ACSI v autě absolutní nezbytností. Úspora je totiž značná a rozhodně se trvale promítne i ve vašem cestovatelském rozpočtu!

Doufáme, že se nám v tomto článku podařilo vám více přiblížit kartu ACSI a problematiku slevových karet do kempů obecně a trochu vám tak usnadnit rozhodování, zda si ji pořídit nebo ne. Pokud jste došli k závěru, že je pro vás karta ACSI tou pravou, můžete si ji ihned objednat přímo na našem e-shopu. Přejeme vám šťastnou cestu a nezapomenutelné zážitky, ať už se s vaší ACSI kartou vypravíte kamkoliv!

hledani-kempu-acsi

Líbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál...Porovnání produktů zavřít

Zboží bylo přidáno do porovnání produktů.

Ještě u nás nemáte účet?

Zaregistrujte se a využívejte
naše benefity

  • Historie nákupů
  • Rychlejší objednání
  • Účtenky držíme za vás
  • Výhodné nabídky

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.