Úvod Užitečné návody a tipy Přehled kempingových vařičů

Kempingové vařiče do předstanu a kuchyně...

... vařiče do karavanu i obytného auta!

Při pobytu v kempu určitě využijete kempingový vařič, na kterém můžete před svým obytným vozem či karavanem nebo přímo uvnitř snadno a rychle připravit jídlo.Druhů modelů takových vařičů je velké množství. Vařiče s plynovými hořáky se velmi rychle zahřejí na vysokou teplotu a během chvilky je tak možné ohřát i servírovat jídlo. Krátká doba přípravy navíc znamená menší spotřebu energie, vařiče jsou tím velmi praktické a to i při skladování, vzhledem k tomu, že zabírají jen minimum místa.


Kempingové vařiče jsou zpravidla plynové, v naší nabídce však naleznete i praktické lihové vařiče. Pokud jde o plynové vařiče, většinou jsou vyrobené ze smaltu či plechu. Tato povrchová úprava zajišťuje, že se spotřebiče po použití snadno čistí a pomaleji se opotřebovávají. Většina vařičů je kromě funkčnosti také dobře designově zpracována.

Plynové vařiče se dají připojit přímo na bombu pomocí regulátoru a hadice s levým závitem 1/4", s jednocestným ventilem před regulátorem se kempingový vařič dá živit i z 2 kg plynové bomby. Oblíbené je také napojení vařiče v předstanu či pod markýzou na venkovní plynovou přípojku s integrovanou rychlospojkou. Lihové vařiče v sobě mají klasickou punčošku, která se lihem napustí a plamen je živen postupným hořením lihu.

V naší nabídce je možné nalézt veškeré možné vařiče všech cenových kategorií, různé produkty jsou samozřejmě rozdílné ve velkém množství parametrů - v první řadě je to samozřejmě velikost, některé vařiče mají jeden hořák, některé až čtyři. Takřka kompletní škálu velikostních provedení plynových vařičů nabízí firma Cago, jejíž kempingové vařiče Flame jsou dobrou volbou do každého karavanu či obytného auta.

Dalším parametrem, na který je potřeba si dávat pozor při výběru vhodné vařiče pro kempování je určitě provozní tlak. Každý plynový spotřebič je vybaven tryskou, pro kterou regulátor na bombě reguluje tlak plynu směrujícího z bomby a to buď na 50 nebo 30 mbar. V případě, že si nejste jisti, jak to vlastně s různými tlaky je a který vybrat, doporučujeme si přečíst náš přehled použití plynu v karavanu.

V neposlední řadě je samozřejmě při výběru vhodného vařiče do karavanu postaveno provedení daného spotřebiče. Velká část vařičů je vybavena poklopem, kterým se dají před nečistotami zakrýt všechny hořáky. Ve chvíli, kdy tak spotřebič právě nepoužíváte, je možné ho v uzavřeném stavu využít jako odkládací prostor, kterého v karavanu ani obytném autě není nikdy dost. Co se týče samotného designu, krásným zpracováním se z naší nabídky mohou pyšnit například přenosné vařiče Enders Brisbane.

Ať už kempujete nadivoko či v kempu, možnost uvařit si na kempingovém vařiči vždycky oceníte!

Kontaktujte nás

BURIMEX s.r.o.
U nájezdu na D5
267 51 Bavoryně

+420 311 280 311
E-mail: info@svetkaravanu.cz

Po - Pá  8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 13:00

Novinky na e-mail

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.