Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Novinky ze světa karavanů

Nepropásněte jedinečnou akci na dopravu zdarma!

12.01.2023 17:44 Nepropásněte!

Zvažujete nákup elektroniky, náhradního dílu nebo vychytávky, za kterou se vám nechce platit doprava? Zbystřete, ve světě karavanů máme teď na vybrané produkty dopravu zdarma!

Celý článek

TÉMA MĚSÍCE: Topení - které je pro vás nejlepší?

06.01.2023 16:28 Témata měsíce

„Kempovat? Teď? A nebude nám zima?“ Tuhle větu jsme v různých podobách slyšeli všichni. Jednoduchou odpovědí jsou vestavěná topení pro karavany. V naší nabídce jich máme celou řadu a liší se zdrojem tepla, výkonem či způsobem instalace. Jaké je to nejlepší pro vás? Co od topení očekáváte a kolik by mělo stát? To vše se dozvíte v následujícím článku.

Celý článek

Téma měsíce: Spaní - I na cestách se dá spát zdravě a kvalitně

03.12.2022 00:30 Témata měsíce

Pobyt venku na čerstvém vzduchu, hodiny za volantem i nejrůznější pohybové aktivity na souši i ve vodě. Člověk se na dovolené s karavanem unaví mnohem snáze než doma, a o to lépe se pak večer usíná.

Že se ale na cestách mnohdy vyspíte lépe než ve vlastní posteli, není samo sebou. V zemích, které dnes považujeme za kolébky moderního karavaningu, se na zdravý spánek v obytných automobilech klade velký důraz už notnou řádku let. A na lůžkách továrních vozidel je to znát.

Celý článek

HTD Plachty: Chraňte karavan před deštěm i sněhem

26.10.2022 11:13 Tipy a návody

Zima klepe na dveře a vy buď patříte k těm, kteří se teple oblečou a vyrazí vstříc dobrodružství, nebo svůj karavan raději uložíte k zimnímu spánku. V obou případech zbystřete, HTD plachta by totiž ve vaší výbavě rozhodně neměla chybět!

Celý článek

TEST: Solární set Victron Energy Caravan 350 W

20.10.2022 11:49 Honza testuje

V dnešní recenzi se podíváme zblízka na sadu od známého výrobce Victron, která obsahuje solární panely a potřebné příslušenství o celkovém výkonu 350 W. Co vše v balení najdete, jaké je zpracování, jaký má výkon a pro jaké účely se hodí?

Celý článek

TÉMA MĚSÍCE: Ekologie – šetřete přírodu i peníze

29.09.2022 18:00 Témata měsíce

Dávno neplatí, že co je ekologické, to je pěkně drahé. Naopak – díky alternativním zdrojům energie a šetrným chováním můžeme pořádně ušetřit. Pojďme se podívat, jak naše cestování snadno udělat férovějším vůči přírodě.

Celý článek

Velký test stolů pro kempink: Kamloops vyhrál o parník

16.09.2022 17:30 Honza testuje

Vzali jsme 5 nejprodávanějších stolů z nabídky a zaslali k otestování nezávislému novináři Honzovi Bordovskému. V silné konkurenci vyhrál Outwell Kamloops!

Celý článek

TÉMA MĚSÍCE: Vaření – famózní pokrmy zvládnete i na cestách

16.08.2022 20:00 Témata měsíce

V tomto tématu měsíce se zaměříme na vaření v terénu – je to sice kapku náročnější než doma v komfortní kuchyni, jak ale všichni víme, pod otevřeným nebem chutná nejlépe ;) A jak si ukážeme v článku, s vychytaným příslušenstvím to navíc může být opravdová radost.

Celý článek

Velký test kempingových křesel: které je to NEJ?

15.08.2022 18:00 Honza testuje

Kempingový nábytek je obvykle jednou z prvních položek, které si budete ke svému novému karavanu pořizovat. Vytvořit si v kempu domácí atmosféru pod markýzou se totiž bez kvalitního sezení neobejde. V tomto srovnávacím testu se proto zaměříme na kempingová křesla a židle. Představíme vám šest nejprodávanějších kempingových křesel na českém trhu, které sipro nás vzal do nezávislého testu zkušený cestovatel a redaktor Honza Bordovský z webu CamperLIFE.cz.

Celý článek

Elektrický a solární systém do dodávky Mazlík

08.08.2022 15:05 Přestavba dodávky Mazlík

Po menší pauze se vracíme do Ostravy za studenty Honzou a Klárou, kteří finišují přestavbu dodávky Mazlík na obytné auto. V dnešním článku se s námi Klára a Honza podělí o své zkušenosti s instalací elektřiny a solárního systému.

Celý článek