Novinky ze světa karavanů

Kempování ve Vysokých Taurách

15.10.2021 08:36 Tipy na cesty

Máte rádi turistiku nebo cyklistiku a k tomu milujete i vysoké hory? V tom případě si rozhodně zamilujete i rakouský Národní park Vysoké Taury. Nachází se uprostřed divokých hor ve středních Alpách a nabízí spoustu obdivuhodných zážitků. Jednou z největších dominant této oblasti jsou obrovské hřmící vodopády.  Vypadá to tady skoro jako v deštném pralese, pouze teploty jsou o něco nižší.

Celý článek

Soutěž VZPOMÍNKY Z CEST

14.10.2021 11:54

Čím dál tím chladnější počasí nám dává jasně najevo, že je léto dávno pryč. Jediné, co po něm zůstalo jsou zážitky, které už nám nikdo nevezme. Máte také nějaké takové? Chcete se s námi o vaše krásné chvíle podělit? Pošlete nám fotku!

Celý článek

K čemu je dobrý mover na karavan?

07.10.2021 08:01 Tipy a návody

Pojem mover nebo pojezd na karavan už slyšel snad každý karavanista. Movery slouží k preciznímu manévrování s karavanem za pomoci jednoduchého dálkového ovládání. Nejen, že vám pojezd ušetří námahu s ručním tlačením karavanu, ale navíc váš karavan zaparkuje přesně tam, kam potřebujete, ať už do garáže či na stání v přeplněném kempu. V dnešním článku vám vysvětlíme, jak mover funguje, podle čeho ho vybrat a na závěr vám ukážeme, jak probíhá jeho montáž do karavanu.

Celý článek

Boční okno do dodávky Bumblebee

Každá obytná dodávka musí být vybavena dostatkem oken, neboť střešní a boční okna jsou důležitým zdrojem denního světla a zároveň dodávají interiéru obytné vestavby prostorný dojem. Martin a Mariya potřebovali boční větrací okno do obytné dodávky, které společně se střešním ventilátorem MaxxFan Deluxe umožní optimální cirkulaci vzduchu uvnitř. V tomto článku vám ukážeme, jaký model bočního okna Martin a Mariya pro svou obytnou dodávku vybrali, jakým způsobem plánovali jeho umístění a jak probíhala samotná instalace.

Celý článek

Obložení dodávky Mazlík

27.09.2021 11:45 Přestavba dodávky Mazlík

Studenti Honza a Klára, kteří pracují na přestavbě dodávky Mazlík na obytnou, nám prozradili, že obložení nákladového prostoru dodávky pro ně bylo jedním z nejnáročnějších úkolů z celé přestavby. Pokud vás zajímá, jaké obkládací materiály pro obložení stěn a stropu v dodávce použili a jakým způsobem obložení upevnili ke stěnám a stropu, odpovědi najdete v dnešním článku.

Celý článek

Nábytek do obytné dodávky Bumblebee - 1. část

Nábytek do obytné dodávky je mezi přestavbáři často diskutovaným tématem. Prodejen nábytku pro na obytná auta a karavany je minimum a tak se většina lidí, kteří se pustí do přestavby dodávky na obytné auto, musí spokojit s běžným nábytkem do domácnosti, případně se rozhodnou vyrobit si vlastní nábytek na míru. Martin a Mariya se rozhodli pro nákup hotového nábytku a jeho následnou úpravu pro použití v dodávce. V tomto článku se dozvíte, jaký nábytek pro svou obytnou dodávku Bumblebee vybrali a jak se jim povedla montáž první závěsné poličky.

Celý článek

Jaký kempingový vařič vybrat?

15.09.2021 09:01 Tipy a návody

Přenosné plynové vařiče neodmyslitelně patří k dovolené s karavanem či v kempu pod stanem. Umožňují si rychle a snadno uvařit i v polních podmínkách a ve složeném stavu navíc nezaberou mnoho místa, proto si je můžete přibalit na každou cestu a nic vás nezaskočí. V našem novém článku vám představíme nejběžnější typy plynových kempingových vařičů, jejich výhody a nevýhody a doporučíme ty nejlepší vařiče z naší nabídky.

Celý článek

Okno pro boční posuvné dveře dodávky Mazlík

07.09.2021 08:02 Přestavba dodávky Mazlík

Studenti z Ostravy Klára a Honza se v průběhu přestavby dodávky Mazlík rozhodli, že interiér obytné dodávky prosvětlí ještě jedním bočním oknem a rozhodli se nainstalovat velké okno do bočních posuvných dveří dodávky. Pokud vás zajímá, jaké příslušenství k montáži tohoto okna použili a jak samotná instalace probíhala, neváhejte si přečíst náš nový článek.

Celý článek

Rozvod elektřiny v obytné dodávce Bumblebee

Přestavba dodávky Bumblebee na obytné auto se pomalu blíží do finále. Martin a Mariya se po obložení stropu pustili do plánování rozvodu kabelů po kabině dodávky a připojení elektrických spotřebičů na 12 V okruh. Jelikož svou dodávku Bumblebee chtějí po dokončení přestavby využívat především jako mobilní kancelář a zkombinovat tak práci s cestováním, důležitým krokem pro ně bylo umístění zásuvek tak, aby mohli pohodlně napájet notebooky či tablety. Pokud vás zajímá, jaké spotřebiče budou v obytné dodávce používat, jaké vybrali osvětlení či zásuvky, v dnešním článku se vše dozvíte.

Celý článek

Odpadní systém do dodávky Mazlík

25.08.2021 08:10 Přestavba dodávky Mazlík

Nedílnou součástí obytné dodávky je nádrž na odpadní vodu, kam odtéká voda ze sprchy a dřezu. Ačkoliv se Honza s Klárou, kteří pracují na přestavbě dodávky Mazlík, museli vypořádat s poměrně náročnou instalací způsobenou omezeným prostorem v podvozku, kam se rozhodli nádrž připevnit, nakonec se jim vše podařilo a odpadní voda z jejich dodávky bude při sprchování či mytí nádobí odtékat tam, kam má.

Celý článek