Novinky ze světa karavanů

Vyhráli jsme anketu Diamanty českého byznysu

26.07.2021 15:12
Stali jsme se vítězem ankety „Diamanty českého byznysu“ za rok 2020 pro Středočeský kraj. A to jen díky vám! Odbornými garanty tohoto projektu jsou Univerzita Karlova, ČVUT a Hospodářská Komora České republiky. Analytickým partnerem je společnost Bisnode. V této anketě se vybírají z každého kraje firmy s nejlepšími hospodářskými výsledky za uplynulý rok. Děkujeme, že důvěřujete našemu e-shopu Světkaravanů.cz a celé firmě BURIMEX, s. r. o. Moc si toho vážíme, a i nadále budeme dělat maximum pro zkvalitňování našich služeb. Věříme, že i v budoucnu s námi budete spokojeni stejně jako dosud.
Celý článek

Topení do dodávky Mazlík

22.07.2021 08:20 Přestavba dodávky Mazlík

Studenti z Ostravy Klára a Honza pokračují podle plánu v přestavbě dodávky Mazlík na obytné auto a tentokrát se s námi podělili o své cenné zkušenosti s montáží topení, které je nezbytným doplňkem obytné dodávky pro celoroční kempování. Zajímá vás, jaké topení do svého budoucího domova na kolech vybrali? A jak složitá byla montáž topení do kabiny dodávky? Všechny odpovědi naleznete v tomto článku.

Celý článek

Příběhy z cest - soutěž

17.07.2021 08:28

Máme pro vás další letní soutěž! Tentokrát jsme ji nazvali „Příběhy z cest“.

Máte nějaký zajímavý příběh z cestování se svým obytným vozem nebo karavanem? Chcete se nám jen pochlubit, jak a kde jste trávili svou dovolenou a jestli se vám tam líbilo? Pošlete nám svůj příběh!

Ať už trávíte volno v kempu nebo kdekoliv jinde, budeme rádi, když nám dáte vědět, jak jste se měli. Zajímají nás jak vaše zážitky, tak recenze na kempy a jiná zajímavá místa.

Celý článek

Zateplení dodávky Mazlík

30.06.2021 08:43 Přestavba dodávky Mazlík

Pokud pravidelně čtete naše články o přestavbách dodávek, tak víte, že zateplení dodávky již z velké části úspěšně dokončili majitelé dodávky Bumblebee - Martin a Mariya. Nyní se do izolace dodávky pustili také studenti Klára a Honza, kteří původně zvažovali svou obytnou vestavbu zateplit ovčí vlnou, ale nakonec se rozhodli pro jiný materiál, o kterém vám samozřejmě prozradíme více. Vy tak nyní máte jedinečnou možnost nahlédnout přímo do procesu zateplení hned dvou dodávek za použití odlišných izolačních materiálů.

Celý článek

Elektroinstalace pro dodávku Bumblebee

Jakmile Martin a Mariya dokončili z velké části zaizolování dodávky Bumblebee, čekala je další nelehká výzva, a to elektroinstalace. Výběru solárního panelu, trakční baterie, solárního regulátoru a dalších doplňků nezbytných pro provoz elektrických spotřebičů v obytné vestavbě předcházelo důkladné plánování a výpočty spotřeby energie. Pokud se chcete dozvědět, kde si lze před přestavbou spotřebu energie jednoduše vypočítat, a podívat se, jak se Martinovi a Mariyi instalace elektřiny podařila, neváhejte si přečíst náš článek!

Celý článek

Izolace dodávky Bumblebee - 2. část

V dnešním článku se podíváme, jak Martin a Mariya pokročili se zaizolováním dodávky Bumblebee. Poté, co polepili izolační pěnou stěny a strop kabiny dodávku, přišla konečně na řadu izolace podlahy.

Celý článek

Chyby při plnění plynových lahví do karavanu

21.06.2021 08:36

Letní prázdniny jsou za dveřmi a řada z vás se chystá s karavanem vyjet vstříc novým zážitkům, někteří se takto vydají na cestu vůbec poprvé. Nenahraditelným pomocníkem v karavanu je plyn. V tomto článku vám povíme něco o plnění plynových láhví. Ne všechny způsoby plnění láhví jsou totiž legální a především bezpečné.

Celý článek

Markýza pro dodávku Mazlík

11.06.2021 08:12 Přestavba dodávky Mazlík

Markýza je jedním z nejoblíbenějších, až takřka nezbytných doplňků pro obytné dodávky. Její plátno spolehlivě chrání před slunečními paprsky i deštěm a nabízí dodatečné prostorné zázemí pro odpočinek venku. Studenti Honza a Klára si s výběrem a montáží markýzy hravě poradili a v tomto článku se s vámi podělí o své zkušenosti.

Celý článek

Koncentrované chemie Thetford

08.06.2021 11:31

Koncentrované WC chemie Thetford představují revoluci v oblasti chemických prostředků pro kempingové toalety. 780 ml láhev chemického prostředku Thetford Concentrated v sobě skrývá stejnou sílu jako 2 l láhev klasické chemie, ačkoliv je mnohem menší a skladnější. Objednejte si nové koncentrované chemie Thetford do vašeho karavanu ještě dnes a přesvědčte se o jejich výhodách sami!

Celý článek

Izolace dodávky Bumblebee - 1. část

Izolace dodávky je vhodná kvůli redukci hluku, vyrovnání teplotních rozdílů, příjemnému klimatu uvnitř a redukci kondenzace a vlhka. Martin a Mariya pracují v IT sektoru a plánují svou dodávku Bumblebee001 používat jako mobilní kancelář, proto věnovali výběru vhodného izolačního materiálu mnoho času a práce. Ve spolupráci s nimi jsme připravili tento článek, kde vám poradíme, jaký izolační materiál zvolit a seznámíme vás s jeho instalací.

Celý článek