Novinky ze světa karavanů

Jak zabavit děti na dovolené a na cestách

16.11.2020 13:40

Každá delší cesta nebo nepřízeň počasí během dovolené je noční můrou všech rodičů, kteří cestují s dětmi. Udržet klid a pohodovou atmosféru bývá v těchto náročných situacích těžké, ale ne nemožné.

Celý článek

Jaký je váš podzim s karavanem?

15.10.2020 14:10

Když se řekne podzim, každý si představí chmurné počasí a plískanice, které jsou ještě podpořeny studeným vichrem, který naše pocity nechuti ještě zdvojnásobí. Na druhé straně je podzim nejromantičtější roční období plné barev. První ranní mrazíky při východech slunce a posezení s horkým čajem nebo kávou, to nemusí být pouze sen nebo filmová scéna.

Celý článek

Kam vyrazit v zimě s karavanem

08.10.2020 07:00

Pokud máte dobře izolovaný a technicky vyladěný karavan nebo obytný vůz, můžete s ním vyrážet na výlety celoročně. I v zimě. To ocení hlavně milovníci zimních sportů. Když uvidíte, že v Beskydech nebo v Alpách napadla hromada sněhu, nemusíte řešit ubytování, ale prostě se sbalíte a vyrazíte. V článku se můžete inspirovat, kam v zimě vyrazit, a zjistíte, jak má být obytný vůz připraven na zimní kempování.

Celý článek

Jak funguje chemické WC

05.10.2020 10:45

Seznamte se s chemickými WC. Nezní to sice moc lákavě, ale když budete vědět, jak to uvnitř funguje, snáze si vyberete model, který vám bude vyhovovat nejen při používání, ale i údržbou. Přece jen je pohodlné, když si můžete odskočit, kdy potřebujete, a nečekat, až narazíte na benzínovou pumpu, kemp nebo restauraci. U srdce vás kromě nezávislosti může hřát také pocit, že neznečišťujete přírodu.

Celý článek

Teplá voda v karavanu – jak na to

06.08.2020 11:39

Pokud jste si pořídili starší karavan nebo dodávku, kterou přestavujete na obytný vůz, kde se chcete cítit jako doma se vším všudy, tedy i s teplou vodou, pak jste tady správně. V následujících řádcích zjistíte, jaké možnosti ohřevu vody existují, kam a pro koho se hodí a co k nim budete potřebovat. Seznámíte se s různými druhy bojlerů do karavanů i s jednodušší alternativou ohřevu – přenosnou solární sprchou.

Celý článek

Život v karavanu

10.07.2020 09:48

Cestování karavanem získává stále více příznivců. Kempování v přírodě nám dodává potřebný klid a odpočinek od šílenství, kterému musíme ve svém životě čelit. Abychom si užívali nerušenou pohodu bez zbytečných nervů, je třeba mít v karavanu to správné vybavení. Jak si ale karavan vybavit?

Celý článek

Chladící boxy a tašky do auta

08.06.2020 09:33

Když vyrážíte na několikadenní výlet nebo prostě jen potřebujete z obchodu převézt jídlo, které musí být v chladu, sáhněte po chladících boxech do auta. Jak se při výběru neztratit a který chladící box je pro vás nejlepší?

Celý článek

Jak vařit v karavanu

05.06.2020 11:22

Bez jídla se při kempování a cestování neobejdete. Můžete se samozřejmě najíst v restauraci, proč ale zbytečně utrácet peníze navíc? V karavanu si vezete kuchyň s sebou, a navíc si uvaříte přesně to, na co se vám zrovna sbíhají sliny.

Celý článek

Doplňky pro karavany: mějte vše, co na svých cestách potřebujete!

16.03.2020 10:33

Dovolená v karavanu si získává na stále větší popularitě, a to zejména pro neskutečné pohodlí a svobodu, která se vám okamžitě vryje pod kůži. Cestování s obytným vozem vám dává nepřeberné možnosti a umožňuje udělat z obyčejné dovolené zážitek snů, na který dlouho nezapomenete. Ať už se s karavanem vydáte po toulkách naší země, nebo odjedete poznávat zahraniční země, zjistětě s námi, co potřebujete a co se vám bude hodit.

Celý článek

Zabezpečení dodávky

22.01.2020 15:49

Trávíte dovolené s obytnou dodávkou a podcenili jste její zabezpečení? Vybavte svojí vestavbu do dodávky dodatečným zabezpečením!

Celý článek