Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Novinky ze světa karavanů

TEST PŘÍSLUŠENSTVÍ: Sluneční střecha Fjord pro obytné dodávky

24.04.2023 10:55 Honza testuje

Sluneční stříšky jsou takovou odlehčenou variantou klasických pevných markýz. Jsou výrazně levnější, lehké a lze je snadno sundávat. Hodí se díky tomu zejména na vozidla, která slouží ke kempování jen několik dní v roce a ve zbytku času plní roli pracovního nebo rodinného vozu.

 

Celý článek

3 věci, bez kterých to nepůjde? Židle, stůl a markýza!

20.04.2023 11:32 Témata měsíce

Kempařská sezóna je za dveřmi a všem z nás teď vyvstává otázka, zda máme pro nadcházející sezónu to správné vybavení. Skládací židle, skládací stůl a markýza jsou svatá trojice, kterou by měl mít každý kempař ve výbavě. Proč? Pojďme se na to podívat!

 
Celý článek

Chemické toalety - na co si dát pozor a jak vybrat tu nejlepší?

03.04.2023 17:04 Témata měsíce

Proč je zrovna chemická toaleta naším nejprodávanějším produktem? Jak funguje, podle čeho vybírat a jak se o ni starat, aby sloužila co možná nejdéle? To vše se dozvíte v našem novém článku, kde se dozvíte i něco málo o vhodných chemických přípravcích. 

Celý článek

TÉMA MĚSÍCE: Jak pečovat o bojler (nejen) v zimě?

20.02.2023 11:15 Témata měsíce

Když víte, po jaké výbavě sáhnout, může být vaše dovolená dobrodružná a komfortní zároveň. Mytí rukou, mytí nádobí nebo dokonce sprchování - při cestování karavanem se teplá voda hodí častěji, než si na první pohled myslíte. Jak ohřívače vody neboli bojlery fungují už víte z našeho staršího článku, jak ale o bojler pečovat, aby nám sloužil co možná nejdéle? To zjistíte v našem novém článku!

Celý článek

TÉMA MĚSÍCE: Topení - které je pro vás nejlepší?

06.01.2023 16:28 Témata měsíce

„Kempovat? Teď? A nebude nám zima?“ Tuhle větu jsme v různých podobách slyšeli všichni. Jednoduchou odpovědí jsou vestavěná topení pro karavany. V naší nabídce jich máme celou řadu a liší se zdrojem tepla, výkonem či způsobem instalace. Jaké je to nejlepší pro vás? Co od topení očekáváte a kolik by mělo stát? To vše se dozvíte v následujícím článku.

Celý článek

Téma měsíce: Spaní - I na cestách se dá spát zdravě a kvalitně

03.12.2022 00:30 Témata měsíce

Pobyt venku na čerstvém vzduchu, hodiny za volantem i nejrůznější pohybové aktivity na souši i ve vodě. Člověk se na dovolené s karavanem unaví mnohem snáze než doma, a o to lépe se pak večer usíná.

Že se ale na cestách mnohdy vyspíte lépe než ve vlastní posteli, není samo sebou. V zemích, které dnes považujeme za kolébky moderního karavaningu, se na zdravý spánek v obytných automobilech klade velký důraz už notnou řádku let. A na lůžkách továrních vozidel je to znát.

Celý článek

HTD Plachty: Chraňte karavan před deštěm i sněhem

26.10.2022 11:13 Tipy a návody

Zima klepe na dveře a vy buď patříte k těm, kteří se teple oblečou a vyrazí vstříc dobrodružství, nebo svůj karavan raději uložíte k zimnímu spánku. V obou případech zbystřete, HTD plachta by totiž ve vaší výbavě rozhodně neměla chybět!

Celý článek

TEST: Solární set Victron Energy Caravan 350 W

20.10.2022 11:49 Honza testuje

V dnešní recenzi se podíváme zblízka na sadu od známého výrobce Victron, která obsahuje solární panely a potřebné příslušenství o celkovém výkonu 350 W. Co vše v balení najdete, jaké je zpracování, jaký má výkon a pro jaké účely se hodí?

Celý článek

TÉMA MĚSÍCE: Ekologie – šetřete přírodu i peníze

29.09.2022 18:00 Témata měsíce

Dávno neplatí, že co je ekologické, to je pěkně drahé. Naopak – díky alternativním zdrojům energie a šetrným chováním můžeme pořádně ušetřit. Pojďme se podívat, jak naše cestování snadno udělat férovějším vůči přírodě.

Celý článek

Velký test stolů pro kempink: Kamloops vyhrál o parník

16.09.2022 17:30 Honza testuje

Vzali jsme 5 nejprodávanějších stolů z nabídky a zaslali k otestování nezávislému novináři Honzovi Bordovskému. V silné konkurenci vyhrál Outwell Kamloops!

Celý článek