Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Novinky ze světa karavanů

TÉMA MĚSÍCE: Ekologie – šetřete přírodu i vlastní peníze

29.09.2022 18:00 Témata měsíce 2022

Dávno neplatí, že co je ekologické, to je pěkně drahé. Naopak – díky alternativním zdrojům energie a šetrným chováním můžeme pořádně ušetřit. Pojďme se podívat, jak naše cestování snadno udělat férovějším vůči přírodě.

Celý článek

Velký test stolů pro kempink: Kamloops vyhrál o parník

16.09.2022 17:30 Honza testuje

Vzali jsme 5 nejprodávanějších stolů z nabídky a zaslali k otestování nezávislému novináři Honzovi Bordovskému. V silné konkurenci vyhrál Outwell Kamloops!

Celý článek

TÉMA MĚSÍCE: Vaření – famózní pokrmy zvládnete i na cestách

16.08.2022 20:00 Témata měsíce 2022

V tomto tématu měsíce se zaměříme na vaření v terénu – je to sice kapku náročnější než doma v komfortní kuchyni, jak ale všichni víme, pod otevřeným nebem chutná nejlépe ;) A jak si ukážeme v článku, s vychytaným příslušenstvím to navíc může být opravdová radost.

Celý článek

Velký test kempingových křesel: které je to NEJ?

15.08.2022 18:00 Honza testuje

Kempingový nábytek je obvykle jednou z prvních položek, které si budete ke svému novému karavanu pořizovat. Vytvořit si v kempu domácí atmosféru pod markýzou se totiž bez kvalitního sezení neobejde. V tomto srovnávacím testu se proto zaměříme na kempingová křesla a židle. Představíme vám šest nejprodávanějších kempingových křesel na českém trhu, které sipro nás vzal do nezávislého testu zkušený cestovatel a redaktor Honza Bordovský z webu CamperLIFE.cz.

Celý článek

Elektrický a solární systém do dodávky Mazlík

08.08.2022 15:05 Přestavba dodávky Mazlík

Po menší pauze se vracíme do Ostravy za studenty Honzou a Klárou, kteří finišují přestavbu dodávky Mazlík na obytné auto. V dnešním článku se s námi Klára a Honza podělí o své zkušenosti s instalací elektřiny a solárního systému.

Celý článek

Fiamma, nebo Thetford? Velký srovnávací test mobilních WC

27.07.2022 18:00 Honza testuje

V této nezávislé srovnávací recenzi se redaktor Honza Bordovský zaměřil na tři nejprodávanější přenosné chemické toalety na trhu, a sice Fiamma Bi-Pot a dva modely Thetford Porta Potti. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a vyplatí se sáhnout po nejlevnější variantě?

 

Celý článek

TÉMA MĚSÍCE: Nábytek – 30 nejlepších kousků roku 2022

12.07.2022 09:00 Témata měsíce 2022

Křesel, stolů, židlí & skříněk máme v nabídce skoro 400 (!), což vypadá opticky super, ale jen dokud nezačnete váhat mezi dvěma, třemi, čtyřmi kousky... Stop! Které modely jsou ty nejlepší a jaké vlastnosti je dobré ohlídat? Podle našich vlastních zkušeností a nízkého procenta reklamací jsme udělali výběr těch, které vám můžeme ve SvětKaravanů.cz s klidným svědomím doporučit.

Celý článek

Jak dojet letos Chorvatska? Kemp Zaton a okolí Zadaru

11.07.2022 16:00 Tipy na cesty

Třetí a závěrečný díl naší série článků od Honzy Bordovského o kempování v Chorvatsku nás zavede do kempu Zaton Holiday Resort nedaleko Zadaru. Honza se s námi podělí o své zkušenosti s tohoto kempu a prozradí, jaké zajímavosti se nacházejí v okolí kempu.

Celý článek

Cestování s domácími mazlíčky? Ano, ALE...

08.07.2022 08:00 Tipy a návody

Podle nedávného průzkumu bere své čtyřnohé mazlíky s sebou na cesty každý čtvrtý karavanista. Motivace může být různá, faktem ale je, že cestování nejen se psy je čím dál tím jednodušší, a i mnohé kvalitní kempy jsou domácím zvířatům bez problémů otevřeny. V novém článku od zkušeného kempera Honzy Bordovského se dozvíte, co cestování se čtyřnohým mazlíčkem obnáší a jak se na cesty připravit, aby byly pro zvíře i pro vás co možná nejjednodušší.

 

Celý článek

Jak dojet letos Chorvatska? Slovinskem mimo dálnici!

30.06.2022 19:00 Tipy na cesty

V druhém dílu se s Honzou a jeho rodinou vypravíme na cestu do Chorvatska a poradíme vám méně známou, ale léty osvědčenou trasu přes malebný slovinský venkov a hory.

Celý článek