Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Novinky ze světa karavanů

Zimní karavaning: Tipy, jak vybavit karavan na kempování v zimě

25.12.2023 21:03 Tipy na cesty

Rozhodli jste se, že po letních kempováních je čas vyzkoušet zimní verzi? Máme pro vás 10 tipů, na co nezapomenout, když se chystáte kempovat v obytném vozu či karavanu za mrazivého počasí. Byla by škoda nechat obytňák či karavan zahálet půl roku v chladných měsících. Zimní dovolená vyžaduje více přípravy a plánování.

Celý článek

Zazimování karavanu. Jak připravit karavan na zimu?

17.10.2023 20:14 Tipy a návody

Řada našich zákazníků využívá karavan celoročně a vyráží na zimní dovolenou s karavanem. Ne všichni jsme však takoví dobrodruzi a raději karavan uložíme k zimnímu spánku. Na co bychom během zazimování neměli zapomenout?

Celý článek

Základní vybavení pro karavany

13.10.2023 16:41 Tipy a návody

Stali jste se čerstvým majitelem karavanu, nebo se jen před delší cestou potřebujete přesvědčit, že vám neschází nic zásadního? Připravili jsme pro vás soupis toho nejdůležitějšího příslušenství, se kterým se cestuje o poznání lépe. Některá vás možná překvapí, ale vězte, že mluvíme z vlastní dlouholeté karavaninkové zkušenosti. Tady jsou!

Celý článek

Stáhněte si zdarma průvodce začínajícího karavanisty

12.10.2023 15:14 Tipy a návody

Stáhněte si zcela zdarma naší novou příručku Průvodce světem karavanů vhodnou pro budoucí i čerstvé majitele karavanů a obytných automobilů, ve které se dozvíte vše potřebné o tom, podle čeho si vybrat vysněný obytňák, jak se o něj správně starat a co k němu dokoupit.

Celý článek

TEST: Toyota Hilux – obytná nástavba

25.09.2023 19:19 Honza testuje

Toyota Hilux v expediční úpravě a s obytnou nástavbou na celý víkend jen pro sebe? Taková nabídka se nedá odmítnout. Tím spíš, když jsem na cestu dostal i bohatou testovací sadu vybavení pro kemping v přírodě. I když je můj vozový park docela pestrý, tohle je vítaná změna.

Celý článek

Test: Toyota ProAce jako obytný vůz. Jaká je obytná úprava Nomad Wanderer?

31.08.2023 09:25 Tipy na cesty

Představte si, že před vámi stojí luxusní vůz. Schválně jsem ho nenazval dodávkou, aby se vám myšlenky nestočily na transporter nebo transit. Můj první dojem z Toyoty Proace Nomad Wanderer je totiž úplně jiný. Nastupuji do něj jako do moderního a velmi líbivého auta.

Jen málokoho napadne, že se do něj vejde kompletní zázemí kuchyňky, funkčního dřezu, velké lednice, nespočet zásuvek všeho druhu, nebo dokonce 2 ložnice. Všechno tohle se za šoupacími dveřmi skrývá.

Celý článek

Jak pečovat o markýzu na obytném voze

15.06.2023 15:59 Honza testuje

Markýzy patří mezi jeden z nejčastějších doplňků obytných automobilů, protože dokážou rychle rozšířit obytnou plochu a vytvořit vedle vozidla další kryté zázemí. Zároveň ale patří mezi doplňky nejchoulostivější, neboť vedle správné manipulace vyžadují také vhodnou pravidelnou údržbu. Pojďme se podívat, co taková sezónní kontrola obnáší.

Celý článek

Honzův test grilu: Plynový gril Mestic Barbecue Mini Chef MB-100

01.06.2023 16:48 Honza testuje

Na český trh dorazila nová značka vybavení pro kemping a karavaning. Nizozemský MESTIC chce přinášet inovativní, uživatelsky přívětivé a spolehlivé doplňky. Jak se mu to povedlo v případě grilu Barbecue Mini Chef MB-100, který jsme otestovali v běžném provozu?

Celý článek

TEST PŘÍSLUŠENSTVÍ: Sluneční střecha Fjord pro obytné dodávky

24.04.2023 10:55 Honza testuje

Sluneční stříšky jsou takovou odlehčenou variantou klasických pevných markýz. Jsou výrazně levnější, lehké a lze je snadno sundávat. Hodí se díky tomu zejména na vozidla, která slouží ke kempování jen několik dní v roce a ve zbytku času plní roli pracovního nebo rodinného vozu.

 

Celý článek

3 věci, bez kterých to nepůjde? Židle, stůl a markýza!

20.04.2023 11:32 Témata měsíce

Kempařská sezóna je za dveřmi a všem z nás teď vyvstává otázka, zda máme pro nadcházející sezónu to správné vybavení. Skládací židle, skládací stůl a markýza jsou svatá trojice, kterou by měl mít každý kempař ve výbavě. Proč? Pojďme se na to podívat!

 
Celý článek