Chladící boxy a tašky do auta

08.06.2020 09:33

Když vyrážíte na několikadenní výlet nebo prostě jen potřebujete z obchodu převézt jídlo, které musí být v chladu, sáhněte po chladících boxech do auta. Jak se při výběru neztratit a který chladící box je pro vás nejlepší?

 

Na piknik s chladící taškou

Na svačinu v parku nebo piknik se skvěle hodí chladící taška. Vezmete jí do ruky nebo na rameno, do batohu pak sbalíte deku a oblečení, kdyby se náhodou ochladilo, a můžete vyrazit. Nevejde se toho do ní tolik, ale na menší zásoby potravin to bohatě stačí.

Aby jídlo zůstalo chlazené, potřebujete chladící vložky. Ty se postarají o to, abyste pak z tašky nevyndali teplé a zkažené jídlo.

 

Pasivní chladící boxy na párty

Do pasivních chladících boxů schováte už o poznání větší množství pití a jídla. Určitě na ně nezapomeňte, až pojedete s přáteli na ryby nebo až budete plánovat grilovačku nebo zahradní párty.

I pasivní chladící boxy fungují na principu chladících vložek nebo chladících kostek. Nezapomeňte jimi proložit jídlo a pití. Pivo přeci vždycky chutná lépe vychlazené.

Chladící boxy jsou rozhodně bytelnější než tašky. Obsah je tedy lépe chráněn proti vnějším vlivům.

Pasivní chladící box Outwell Fulmar 60 l

 

Absorpční chladící boxy jedou na plyn

Do absorpčního chladícího boxu nepotřebujete chladící vložky, kostky a nemusíte je ani zapojovat do elektřiny. Jedou totiž na plyn. Stejně jako pasivní chladící boxy se hodí na jakoukoliv párty nebo sešlost s kamarády.

Jediná nevýhoda plynových chladících boxů je ta, že je nemůžete vzít nikam dovnitř. Nesmíte je tedy používat doma, v karavanu nebo ve stanu, protože plyn by pak mohl nadělat pěknou paseku.

 

Kompresorové chladící boxy

Kompresorový chladící box vezmete kamkoliv, kde máte přístup k elektřině. A je už jedno, jestli plánujete posezení venku nebo vevnitř. Neunikají z něj totiž žádné spaliny, které by mohly ohrozit vás nebo uškodit ovzduší. Není ale úplně tichý a jeho provoz může někoho rušit třeba v noci při spaní nebo když se potřebuje u něčeho soustředit.

Kompresorové chladící boxy CoolFreeze

 

Termoelektrické chladící boxy

Pokud nechcete, aby vás kompresorový box rušili při spánku, sáhněte po termoelektrickém chladícím boxu. Jeho tichý chod vás nebude otravovat, takže je ideální do karavanů a menších pokojů. Bohužel ale nechladí tak dobře jako kompresorový box, takže ho najdete spíš v menších velikostech.

Správný výběr chladícího boxu není úplně jednoduchý. Když si ale jasně určíte, na co ho potřebujete a jestli ho chcete používat venku nebo uvnitř, tak už to nebude taková věda. Pak už jen stačí vybrat ten správný objem, design, který se vám hodí na zahradu nebo do karavanu, a máte vyhráno.