Jak vařit v karavanu

05.06.2020 11:22

Příprava je základ

Než vyrazíte na cestu, připravte si seznam jídel, na kterém si budete chtít pochutnat. Nevymýšlejte nic složitého, spousta dobrých receptů se dá zjednodušit tak, abyste je zvládli uvařit i v karavanu. Na každý den si naplánujte jedno hlavní jídlo, zbytek vyplníte svačinkami. Naplňte ledničku, vybavte si kuchyň vším, co na vaření budete potřebovat, a stravování máte vyřešené.

Abyste s vařením nestrávili tolik času, připravte si jídlo už doma. Nakrájejte zeleninu, naložte maso a schovejte vše do ledničky. Ušetří vám to čas při samotném vaření.

Přečtěte si pár tipů, jak vybrat ledničku do karavanu.

Typy vařičů

Při vaření v karavanu se neobejdete bez vařiče. Ty vybírejte podle toho, jaká jídla plánujete připravovat a kolik místa může vařič v karavanu zabírat. Pokud budete vařit pro sebe, stačí vám jednoplotýnkový, maximálně dvouplotýnkový vařič.

Jestli vyrážíte na cesty s rodinou nebo přáteli, a víte, že vám malý vařič stačit nebude, sáhněte pro plynový vařič se čtyřmi plotýnkami.

Při plánování cesty do zahraničí myslete také na to, abyste měli na vaření dostatek plynu. Každá země má totiž jiný uzávěr plynu, na český vařič tak připojíte jen českou bombu. Pokud vám tedy v cizině dojde plyn, jejich bombu k němu nepřipojíte.

 

Vařič do karavanu

 

 

 

 

 

 

 

 

Nádobí do karavanu

Do karavanu si samozřejmě můžete vzít nádobí z domova, není to ale úplně nejlepší nápad. Rozhodně je větší pravděpodobnost, že by se při cestě mohlo otlouct nebo dokonce rozbít. Pro cestování jsou speciální sady nádobí, které jsou odolné a pevné. A co by nemělo ve vaší výbavě na cestu chybět?

  • větší a menší hrnec na vaření
  • pánvička na osmažení masa nebo zeleniny
  • talíře, skleničky a příbory, ať nemusíte jíst z tácků a rukama
  • vařečka, škrabka, struhadlo, obracečka a další základní nádobí, které používáte doma
  • švýcarský nůž

Už víte, jak vybrat nádobí do karavanu?

Melaninové nádobí do karavanu Brunner Space

Udělejte si z vaření zážitek

Při vaření nemusíte zůstávat jen u klasických jídel připravených na vařiči. Obědy a večeře si můžete zpříjemnit posezením s přáteli u grilu. Nezapomeňte si zase připravit jídlo doma, ať se nemusíte zdržovat a nepropásnete všechnu zábavu s ostatními.