Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Témata měsíce 2022

TÉMA MĚSÍCE: Vaření – famózní pokrmy zvládnete i na cestách

16.08.2022 20:00 Témata měsíce 2022

V tomto tématu měsíce se zaměříme na vaření v terénu – je to sice kapku náročnější než doma v komfortní kuchyni, jak ale všichni víme, pod otevřeným nebem chutná nejlépe ;) A jak si ukážeme v článku, s vychytaným příslušenstvím to navíc může být opravdová radost.

Už dávno neplatí, že na cestách jde jíst jen polívky z pytlíku za 15 korun nebo zmrazené polotovary. V karavanu či obytňáku je sice pořád stejný problém s prostorem a jen málokdo má možnost vozit s sebou kompletní kuchyni, na druhou stranu ale existuje spoustu skládacího příslušenství, které uspoří místo a rozšíří možnosti vaření.

Výrobci dodávají také mnoho typů lehkých sad příborů, nerozbitných skleniček či úžasných sad melaminového nádobí. Ty vypadají úplně stejně jako kvalitní keramika, ale jsou výrazně lehčí a téměř nerozbitné, ve verzi s gumovými podložkami na spodní straně talířů navíc při přepravě nechrastí. Úroveň kempingového příslušenství do kuchyně se celkově hodně zvedla.

 

Níže v článku najdete všechny tyto vychytávky hezky pohromadě. Vybírali jsme je nejen podle toho, co se osvědčilo nám ve SvětKaravanů.cz, ale i podle hodnocení našich zákazníků a nízké reklamovanosti. 

Kromě přehledu toho nejlepšího přísluška na trhu vám dnes nabízíme také kuchařku s jednoduchými recepty na cesty. Jsou vymyšlené tak, aby je bylo možné připravit i ve skromných podmínkách, s minimem nádobí a ideálně ještě během pár desítek minut.

Kuchařku jste doposud mohli na e-shopu i prodejně zakoupit za 129 Kč, všechny výtisky jsou už ale pryč a dotisk už neplánujeme. Rozhodli jsme se ji alespoň dát zcela zdarma ke stažení ve formátu PDF jako dárek :)

CHCI KUCHAŘKU V PDF!

 
 

Nejlepší příslušenství pro vaši polní kuchyň

A jdeme na to: tyto produkty jsou sázka na jistotu a budete s nimi spokojení dlouhé roky. Jako vždy jsme navíc udělali i celou kategorii s doporučenými produkty, kde najdete dalších 40 top vychytávek do kuchyně dle nejvyšších kritérií :)

 

Cadac Citi Chef 

Na trhu je ohromné množství grilů a člověk se v tom rychle ztratí. Ten malý bobík nás uchvátil hned v několika ohledech, nej vlastností jsou každopádně mini rozměry při zachování vysokého výkonu. Cadac zároveň myslel na design, tenhle gril je ozdobou každého stolu.

▪ špičková kvalita provedení
▪ krásný design a velmi dobrá skladnost
▪ v balení gril, rošt, stojan na hrnce i taška

PROHLÉDNOUT

 
 

Nerozbitné melaminové nádobí Brunner

Téměř s jakoukoli melaminovou sadou od Brunneru neuděláte chybu, materiál je vždy stejný a liší se jen barevné provedení a cenovka. Melamin vypadá jako kvalitní keramika, je ale velmi lehký a odolný – při běžném používání téměř nerozbitný. Všechny varianty najdete zde.

▪ lehké a odolné
▪ díky podložkám nechrastí za jízdy
▪ k nerozeznání od klasického nádobí

PROHLÉDNOUT

 

JAK JE TO S TÍM MELAMINEM?
Už před lety se objevilo několik článků, které popisovaly škodlivost melaminu – jeden najdete třeba zde. Vyvolaly zděšení, že je melamin zdraví škodlivý, ale platí to až nad určité teploty, kdy melamin (typ plastu) začne ztrácet svoje vlastnosti. Podle všech měření je to až výrazně nad 70 °C. Nehodí se tedy přímo na vaření či ohřev v mikrovlnce, na servírování pokrmů je ale naprosto ideální.  

 
 

Přenosná trouba Omnia

S cenou něco málo nad 1000 Kč vypadá jako pouťová hračka, v reálu je to ale výborný pomocník, který opravdu funguje. Na internetu najdete spoustu nadšených recenzí, lidé pro ni píšou i vlastní recepty. Výrobce k ní navíc dodává speciální příslušenství, třeba mřížku na pečivo nebo silikonovou formu.

▪ extra jednoduchá konstrukce
▪ dlouhá životnost
▪ funguje skvěle!

PROHLÉDNOUT

 
 

50mbar vařič od Outwellu

Omnii můžete postavit třeba na tento vařič, který nabízíme ve verzi 30 a 50 mbar. Rozhodně doporučujeme tu výkonnější, rozdíl něco málo přes stovku se vám vrátí hned jak budete potřebovat něco prudce orestovat. V nabídce máme vícero dobrých vařičů, tady Outwell se ale zrovna vyplatí díky akční ceně.  

▪ prověřená kvalita Outwell
▪ šikovné bočnice proti větru
▪ aktuálně výborný poměr cena / výkon

PROHLÉDNOUT

 

Skládací nádobí Outwell

Od tohoto výrobce znáte možná ještě jednu vychytanou věc, a tou je skládací nádobí ze silikonu a kovu. Misky, hrnce, konvice, hrníčky, dokonce i kýbl nebo umyvadlo – všechno to snadno složíte během dvou sekund a v karavanu či obytňáku uspoříte kvanta prostoru. Všechno to najdete pohromadě ve své vlastní kategorii.

▪ odolný silikon
▪ super vzhled i praktičnost
▪ obrovský výběr všech možných typů

PROHLÉDNOUT

 

Dneska nevaříme!

Ruku na srdce, vařit každý den se jednomu brzo omrzí, navíc někdy chcete prostě jen vyrazit za zážitky a netrávit 30 minut u plotny nebo čekáním v restauraci. V nabídce proto najdete hotovky od firem Express Menu a Adventure Menu. Vytáhnete, ohřejete a máte NORMÁLNÍ jídlo, a tím myslíme bez nekonečného seznamu „éček“ a s výbornou chutí. Vyzkoušejte, budete překvapení jako my :)  

▪ nová generace jídel na cesty
▪ žádné velké nároky na skladování
▪ výborná chuť a vysoká nutriční hodnota

PROHLÉDNOUT

 

Klip na stůl Gimex

Je to úplná maličkost, ale hodně potěší :) Tenhle držák na nápoje se hodí nejen do karavanu, ale i do dílny, na ryby nebo na zahradu. Pevně udrží všechny typy menších sklenic a navíc vypadá suprově – výrobce Gimex jej dodává dokonce hned v šesti barvách.

▪ pevné uchycení
▪ dostupný v šesti barvách
▪ univerzální – nejen pro kempink

PROHLÉDNOUT

 

A takových malých vychytávek za pár korun jsme dali do produktové kategorie vícero. Znáte třeba ochranu pánví a sklenic, díky kterým vám nebude při jízdě nic chrastit a cinkat? Znáte skládací příbory? A co si třeba vychutnat večeři bez otravných komárů díky lapači hmyzu? Všechny tipy najdete zde:

CHCI PROZKOUMAT CELOU KATEGORII