Informační články

Tipy jak něco dělat lépe, nebo jak na to, či různé obecné návody.

Péče o chemické WC v karavanu

22.01.2020 10:06 Informační články

Ať už jste si právě zakoupili chemické WC nebo se jej teprve chystáte objednat, v tomto článku vám poradíme s výběrem vhodné chemie, speciálního toaletního papíru a dalších doplňků, bez kterých se při jeho používání zkrátka neobejdete...

Kabely a přípojky do karavanů a obytných vozů

21.01.2020 09:03 Informační články

Jste začínající karavanisté a nevíte, jak váš karavan či obytný automobil zapojit do venkovní elektrické zásuvky? Pak je tento článek určen právě pro vás!

Řidičák na karavan

13.12.2019 07:47 Informační články

Dovolená s karavanem nebo obytným autem začíná být stále populárnější. Víte ale, jaký řidičák musíte na karavan mít? A kde se vlastně dá sehnat? 

Boostery v kostce

19.11.2019 09:40 Informační články

Do elektroinstalace obytných vozů i karavanů se vzhledem ke stále vyšším nárokům vkládají čím dál tím složitější zařízení - jedním z nejpokročilejších je booster, tedy zařízení, které se stará o kvalitní a rychlé dobíjení trakční baterie. V článku vám přibližujeme, jaké jsou specifikace tohoto zařízení a jak jej vybrat.

DuoControl CS

06.11.2019 13:33 Informační články

Truma DuoControl je výjimečný regulátor plynu do karavanu, který umožňuje nejen použití plynových zařízení za jízdy, ale rovněž přepíná mezi dvěma plynovými lahvemi. Použití plynových spotřebičů v karavanu či v obytném vozu nebylo nikdy jednodušší!

Plyny, jejich detekce a dopady

05.11.2019 12:43 Informační články

Plyn je každodenním a nenahraditelným pomocníkem při cestování s karavanem. Je však dobré vědět, jak s ním zacházet a co nepodcenit. I pro karavanisty starý, známý propan-butan se při neopatrném zacházení může proměnit v nebezpečnou zbraň. Existují však i plyny, které nám nijak užitečné nejsou, a to oxid uhelnatý či narkotizační plyny. Více v článku...

VIDEORECENZE - Zařízení na měření hladiny plynu v lahvi

29.10.2019 10:19 Informační články

Nedokážete se zorientovat v nabídce měřičů plynu v lahvi? Náš krátký videotest vám usnadní výběr tohoto zařízení, které je téměř nezbytností pro každého uživatele plynových lahví. 

Tmely a lepidla

10.10.2019 08:31 Informační články

Letní sezóna již pomalu končí a přichází proto čas na nejrůznější opravy či dokoupení dalších doplňků tak, aby bylo cestování v příštím roce zase o něco pohodlnější. Při pracích na karavanu bude zapotřebí čas od času sáhnout také po nějakém tmelu či lepidlu. Pokud jste v tomto ohledu naprostými začátečníky a nevíte, co vybrat, pak je tento článek určen právě pro vás. 

Kde najít v ČR Stellplatz?

23.09.2019 07:25 Informační články

Stellplatz není německý název pro náměstí nebo ulici. Je to oficiální karavanové stání na zpevněné ploše mimo kempy, které schválila legislativa. Narazit na ně můžete ve Francii nebo v Itálii a několik jich najdete dokonce i v Česku.

Zpříjemněte si cestu karavanem

08.07.2019 15:29 Informační články

Čeká vás cesta karavanem?  A jak si můžete cesty vy, kdo se chystáte za poznáním krás koutů Česka i zahraničí, zpříjemnit?