Úvod Užitečné návody a tipy Tipy pro zabezpečení karavanu

Tipy pro zabezpečení karavanu

S cestováním v karavanu se pojí nejen radosti, ale také starosti. Abychom předešli nepříjemnostem v podobě nejrůznějších krádeží, otravy plynem, požárů apod., je dobré si pořídit několik doplňků, které značně zlepší zabezpečení vašeho pojízdného domova. Ke každé jednotlivé kategorii zabezpečení jsou uvedeny také vybrané produkty, které lze na našem e-shopu zakoupit. Průběžné investice do zabezpečení vašeho karavanu se rozhodně vyplatí, neboť bezpečnosti není nikdy dost a finty nenechavců jsou stále promyšlenější.

Botička ke karavanu

Botička se hodí tehdy, pokud víte, že váš karavan bude stát delší dobu na stejném místě (přes zimu apod.). Perfektně zabezpečí váš karavan před odcizením. Pokud vám karavan stojí někde nastálo, je také možné úplně sundat kola karavanu a postavit ho na špalky, čímž zamezíte jeho případnému odvozu zlodějem.


 Přídavný zámek karavanu

Přídavným zámkem se dají zabezpečit vchodové dveře karavanu, servisní dvířka nebo např. garáž či jiné úložné prostory. Pro zloděje je to další překážka, která ho může odradit. Samotná montáž zámku není nikterak složitá, avšak pokud si nejste jistí, je lepší obrátit se na servis karavanů.


Bezpečnostní madlo na obytný přívěs

  

Bezpečnostní madlo má dvě funkce. Jednak slouží jako pomocné madlo při nastupování do karavanu (v otevřeném stavu), jednak jeho hlavní funkcí je přídavné zabezpečení dveří karavanu. Madlo vyrábí jak osvědčená švédská firma Thule, tak i italská Fiamma, a to ve dvou rozměrech. Ačkoliv montáž madla není nikterak složitá, je lepší práci svěřit profesionálnímu servisu.


Zámek oje karavanu

Nejběžnější a zároveň nejlevnější způsob zabezpečení karavanu. Zámek funguje na principu zamčení páky na oji (záleží na typu oje) a tím znemožnění odcizení karavanu. V případě, že je karavan odpojen od auta, brání tomu, aby ho zloděj nemohl nasadit na kouli svého auta a odjet. Pokud je karavan s vaším autem spojen, zabrání tomu, aby ho zloděj od vašeho automobilu mohl odpojit a následně odcizit. Pro správný výběr zámku je potřeba zjistit typ tažného zařízení na karavanu.

Nejběžnější typy zámku:

Zámky AL-KO Multi Safe:

Zámek Winterhoff Robstop:

Univerzální zámek:

      - Zámek se používá pouze v případě, kdy je karavan odpojen od auta

Zámek typu „uzamykací koule“:

      - Pomocný doplněk pro zámky


Trezor do karavanu

   

Trezor je další způsob jak ochránit své osobní věci (telefon, peníze, notebook atd.) v karavanu před krádeží. Trezor se nejčastěji montuje pod sezení skrz podlahu karavanu. Trezory se vyrábějí v různých rozměrech a provedeních. Nevýhodou je vysoká hmotnost a tím i snížení do ložností karavanu.


Alarmy pro karavan

Alarmy netřeba nějak blíže představovat, spolehlivě Vás ochrání před vniknutím zloděje dovnitř karavanu či obytného automobilu. K alarmu můžeme dále dokoupit další externí čidla pohybu, hluku apod., akustické sirény, signalizační majáky atd. Dále je třeba se bránit i před narkotizačními (uspávacími) plyny, kterými Vás zloděj uspí a následně vykrade Váš karavan. Tento nešvar je rozšířený především v zemích jižní Evropy jako je Itálie či Francie.


Hlásiče do karavanu

Bezpečí v karavanu neznamená jen obrana proti případným zlodějům, ale také ochrana před nebezpečnými plyny CO, které vznikají nedokonalým spalováním propan-butanu, a které jsou velice nebezpečné a ve spánku mohou také zabíjet! Dále je důležitá také ochrana před kouřem a jeho signalizace, čímž můžeme zamezit případnému požáru v karavanu. Více informací o požárech, požární prevenci a doporučovaných produktech naleznete v našem samostatném článku Požární bezpečnost.

Kontaktujte nás

BURIMEX s.r.o.
U nájezdu na D5
267 51 Bavoryně

+420 311 280 311
E-mail: info@svetkaravanu.cz

Po - Pá  8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 13:00

Novinky na e-mail

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.