Tipy pro zabezpečení karavanu

Tipy pro zabezpečení karavanu

V tomto článku Vám ukážeme pár rad i tipů jak si zabazpečit svůj karavan. Číst dále.

Botička ke karavanu

Botička se hodí tam, kde víme, že karavan bude stát delší dobu na jednom místě. Perfektně zabezpečí váš karavan před odcizením. Pokud nám karavan stojí někde nastálo, je možné úplně sundat kola karavanu a postavit ho na špalky, tím zamezíme jeho odvoz zlodějem.

 


 Přídavný zámek karavanu

Přídavným zámkem se dají zabezpečit vchodové dveře karavanu, servisní dvířka nebo např. garáž či jiné úložné prostory. Pro zloděje je to další překážka, která ho může odradit. Montáž zámku není nikterak složitá, ale je lepší práci svěřit profesionálnímu servisu.


Bezpečnostní madlo na obytný přívěs

  

Bezpečnostní madlo má dvě funkce. Jednak slouží jako pomocné madlo při nastupování do karavanu (v otevřeném stavu), ale hlavní funkcí je přídavné zabezpečení dveří karavanu. Madlo vyrábí jak osvědčená švédská firma Thule, tak i italská Fiamma, ve dvou rozměrech. Montáž zámku není nikterak složitá, ale je lepší práci svěřit profesionálnímu servisu.


Zámek oje karavanu

Nejběžnější a zároveň nejlevnější způsob zabezpečení karavanu. Zámek funguje na principu zamčení páky na oji (záleží na typu oje) a tím znemožnění odcizení karavanu. Zámek se dá použít, když je karavan odpojen od auta a tím zabránit aby ho zloděj nemohl nasadit na kouli auta a odjet, tak zároveň, i když je karavan s autem spojen zabráníme tomu aby ho někdo od vašeho automobilu mohl odpojit a následně odcizit. Pro správný výběr zámku je potřeba zjistit typ tažného zařízení na karavanu.

Nejběžnější typy zámku:

Zámky AL-KO Multi Safe

Zámek Winterhoff Robstop

Univerzální zámek

      - Zámek se používá pouze když je karavan odpojen od auta

Zámek typu „uzamykací koule“

      - Pomocný doplněk pro zámky


Trezor do karavanu

   

Trezor je další způsob jak ochránit své osobní věci (telefon, peníze, notebook atd.) v karavanu před krádeží. Trezor se nejčastěji montuje pod sezení skrz podlahu karavanu. Trezory se vyrábějí v různých rozměrech a provedeních. Nevýhodou je vysoká hmotnost a tím i snížení do ložností karavanu.


Alarmy pro karavan

Alarmy netřeba nějak blíže představovat, spolehlivě Vás ochrání před vniknutím zloděje dovnitř karavanu či obytného automobilu. K alarmu můžeme dále dokoupit další externí čidla pohybu, hluku atd, akustické sirény, signalizační majáky atd. Dále je třeba se bránit i před narkotizačními (uspávacími) plyny, které Vás uspěj a zloděj si v klidu vybere Váš karavan, tento nešvar je hlavně v zemích jižní evropy jako je Itálie a Francie.


Hlásiče do karavanu

Bezpečí v karavanu neznamená jenom obrana proti případným zlodějům, ale i před nebezpečnými plyny CO, které vznikají nedokonalým spalováním propan-butanu, a který je velice nebezpečný a ve spánku může i zabíjet! Dále je důležitá i ochrna před kouřem a jeho signalizace, tím uamezíme případnému požáru v karavanu.