Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Tipy a návody

HTD Plachty: Chraňte karavan před deštěm i sněhem

26.10.2022 11:13 Tipy a návody

A je to tu! Zima nám opět klepe na dveře. Patříte k těm cestovatelům, kteří se teple oblečou a vyrazí vstříc dalšímu dobrodružství, anebo svůj karavan uložíte k zimnímu spánku a zprovozníte ho až na jaře? V obou případech zbystřete! Krycí plachta HTD by totiž ve vaší výbavě rozhodně neměla chybět.

Pevná, a přesto prodyšná

HTD plachta vyrobená ze 100% čtyřvrstvé polypropylenové tkaniny nabízí nejlepší způsob, jak chránit karavan a obytné auto při delším stání venku. Materiál krycí plachty je dostatečně pevný, aby se při instalaci neroztrhl o ostré hrany, a zároveň je elastický, takže skvěle padne na jakýkoliv typ obytného vozu. Tkanina je šetrná a prodyšná, tudíž nemusíte mít obavy, že by pod ní docházelo k rosení či zapařování. Další výhodou jsou rozepínací boční strany plachty, které lze částečně nebo zcela odepnout pomocí robustně zpracovaných YKK zipů. Nehrozí tak, že se do karavanu/obytného vozu podíváte až po zimním spánku před další karavanovou sezónou.

Blesková instalace

Jak dlouho instalace plachty HTD trvá a co k ní potřebujete? Plachta se nejlépe nasazuje ve dvojici. Součástí každého balení je praktická taška pro přepravu a skladování, ze které plachtu vyndáte. Následně plachtu rozbalíte, přetáhnete ji přes střechu karavanu a roztáhnete tak, aby zasahovala do všech rohů. Poté zapnete čtyři zipy. Na závěr plátno stáhnete nylonovými popruhy a podvléknete jimi karavan, aby plachta zůstala na svém místě i v případě silného větru. A máte hotovo!
Hodil by se vám video návod? Tak mrkněte na video na našem Instagramu, kde vám názorně ukážeme, jak snadno lze HTD plachtu nasadit a následně se do takto přikrytého karavanu znovu dostat. A že to HTD plachtám na vozidlech opravdu sluší, se můžete přesvědčit i v reportáži pořadu Auto moto svět.

Vynikající poměr cena/výkon!

Zatímco pro jednoho klišé, pro druhého nutná rychloanalýza. Za cenu zhruba od 3 do 5 tisíc korun, která se odvíjí od velikosti plachty, obdržíte produkt, který zásadně prodlouží životnost a vzhled vašeho karavanu a obytného auta. Plachta HTD vašeho parťáka na kolech ochrání před deštěm, padajícím listím, prachem, smogem, ptačím trusem i sněhem. Jen si představte tu úlevu, kdy po sychravé zimě konečně rozbalíte naleštěný karavan bez nutnosti náročného čištění a údržby.

Stačí změřit

Před objednáním plachty pro karavan či obytné auto je třeba fyzicky změřit délku vozidla a podle toho vybrat správnou velikost. Délku karavanu vždy měřte bez oje a včetně držáků kol či jiných doplňků, které prodlužují jeho délku. V nabídce máme k okamžité expedici plachty o délce od 450 do 800 centimetrů a s šířkou až 253 centimetrů. Pokud je délka vašeho karavanu na horní hranici vybrané velikosti, doporučujeme objednat raději delší variantu. Dostatek popruhů zajistí, že i delší plachta na karavan perfektně padne a nikde neplandá. Velikosti plachet jsou standardizované tak, aby se do nich vešel opravdu každý karavan. Před instalací doporučujeme karavan důkladně omýt a řádně usušit. Zajistíte si tak maximální ochranu laku a ještě si po jarním odzimování uděláte radost čistým karavanem připraveným na další vyjížďku.

 

Mrkněte na fotky od spokojených zákazníků, kteří si u nás již plachtu HTD zakoupili

PROHLÉDNOUT GALERII

Hlavní výhody HTD plachet

+ Chrání karavan před zimou a deštěm
+ Pevný, a přesto elastický materiál
+ Velmi jednoduchá instalace
+ Skvělý poměr cena : výkon
 

CENA: od 2 739 Kč (Světkaravanů.cz)