23.09.2019 07:25

Kde najít v ČR Stellplatz?

Stellplatz není německý název pro náměstí nebo ulici. Je to oficiální karavanové stání na zpevněné ploše mimo kempy, které schválila legislativa. Narazit na ně můžete ve Francii nebo v Itálii a několik jich najdete dokonce i v Česku.

Stellplatz Sněžník

Stellplatz v ČR bohužel nenajdeme v takové podobě jako v zahraničí. Vybudovat ho tu není vůbec jednoduché, protože naše legislativa se s tímto pojmem neumí úplně tak ztotožnit.

Jak vypadá Stellplatz

Stellplatz je prostor, kde můžete se svým karavanem zůstat přes noc a provést základní údržbu karavanu - vyprázdnit toaletu, vylít šedou vodu, doplnit čistou a pitnou vodu na další cesty, dobít baterie nebo vyhodit komunální odpad.

Kromě toho, že na Stellplatzu máte možnost provést základní údržbu, je to mnohdy levnější varianta, než kdybyste na noc zaparkovali do klasického kempu. Kde tedy můžeme Stellplatz v ČR najít?

Stellplatz Sněžník

Na Stellplatzu u děčínského Sněžníku najdete standardní zázemí pro turisty s karavany - pitnou vodu, elektrickou přípojku i místo pro likvidaci klasického i chemického odpadu. Vzhledem k tomu, že stání je mimo město, nechybí ani základní informace o místě a okolí.

Stellplatz

Stellplatz na Sněžníku má celoroční provoz, takže zaparkovat tam můžete v letní i zimní sezóně.

Stellplatz Český Kras

Stellplatz v Českém Krasu nabízí základní základní servis pro karavany a obytné vozy. Zaparkujete na oploceném pozemku a můžete si s přáteli nebo rodinou užít krásné krajiny v okolí.

Místo pro svůj karavan si tu můžete rezervovat dopředu a vzhledem k celoročnímu provozu je jedno, jestli to bude v červnu nebo v prosinci.

Stellplatz Rozkoš

Stellplatz ve Velké Jesenici u České Skalice stojí jen kousek od vodní nádrže Rozkoš - k přehradě to budete mít pouhých 30 m. Stání si můžete zarezervovat v sezóně od května do října.

Stellplatz Rozkoš

Stellplatz Rozkoš nemá omezenou délku stánía a  tak si  můžete užít parádní odpočinek u vody nebo na výletech po okolí.

Stellplatz Resort Radslavice

Moderní středisko uprostřed Moravy nabízí prostor pro karavany i ostatní výletníky. Nechybí vybavení pro základní servis ani sociální zařízení. Pobyt si můžete zpříjemnit výlety nebo cyklovýlety na cyklostezkách, které Moravu křižují.

Stellplatz v Radslavicích má celoroční provoz, takže zastavit se tu můžete kdykoliv během roku.

Parkoviště Svitavy

V prostoru nevyužívané továrny ve Svitavách najdete zpevněné parkoviště nejen pro karavany, ale i pro auta a autobusy. Není to sice Stellplatz v pravém slova smyslu, ale i tady najdete základní vybavení pro servis obytných vozů.

Provoz tu je celoroční a na rozdíl od ostatních Stellplatzů v ČR nic neplatíte. Zůstat tedy můžete jak dlouho chcete a nevyjde vás to na jedinou korunu.

Najděte svůj Stellplatz díky aplikaci ADAC

Vyrážíte na dovolenou a přemýšlíte, jak si trasu přes Stellplatzy naplánovat? V německé aplikaci ADAC si můžete najít a vyfiltrovat kempy a karavanová stání přesně podle vašich kritérií. Všechny funkce můžete využívat i offline, připojení k internetu potřebujete pouze zobrazení mapy a 360° zobrazení.

K tomu, abyste z aplikace vymáčkli co nejvíce, výrazně pomáhá funkce “oblíbené” nebo převádění dat z google disku.

Stellplatzů v ČR sice není moc, ale výrazně vám při cestování karavanem ulehčí život. Vyražte ve svém obytňáku za dobrodružstvím a naplánujte si cestu přesně podle svého.