Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Tipy a návody

Články o cestování s karavanem či obytným vozem, návody a rady, jak si vylepšit dům na kolech.

Zazimování karavanu. Jak připravit karavan na zimu?

17.10.2023 20:14 Tipy a návody

Řada našich zákazníků využívá karavan celoročně a vyráží na zimní dovolenou s karavanem. Ne všichni jsme však takoví dobrodruzi a raději karavan uložíme k zimnímu spánku. Na co bychom během zazimování neměli zapomenout?

Celý článek

Základní vybavení pro karavany

13.10.2023 16:41 Tipy a návody

Stali jste se čerstvým majitelem karavanu, nebo se jen před delší cestou potřebujete přesvědčit, že vám neschází nic zásadního? Připravili jsme pro vás soupis toho nejdůležitějšího příslušenství, se kterým se cestuje o poznání lépe. Některá vás možná překvapí, ale vězte, že mluvíme z vlastní dlouholeté karavaninkové zkušenosti. Tady jsou!

Celý článek

Stáhněte si zdarma průvodce začínajícího karavanisty

12.10.2023 15:14 Tipy a návody

Stáhněte si zcela zdarma naší novou příručku Průvodce světem karavanů vhodnou pro budoucí i čerstvé majitele karavanů a obytných automobilů, ve které se dozvíte vše potřebné o tom, podle čeho si vybrat vysněný obytňák, jak se o něj správně starat a co k němu dokoupit.

Celý článek

HTD Plachty: Chraňte karavan před deštěm i sněhem

26.10.2022 11:13 Tipy a návody

Zima klepe na dveře a vy buď patříte k těm, kteří se teple oblečou a vyrazí vstříc dobrodružství, nebo svůj karavan raději uložíte k zimnímu spánku. V obou případech zbystřete, HTD plachta by totiž ve vaší výbavě rozhodně neměla chybět!

Celý článek

Cestování s domácími mazlíčky? Ano, ALE...

08.07.2022 08:00 Tipy a návody

Podle nedávného průzkumu bere své čtyřnohé mazlíky s sebou na cesty každý čtvrtý karavanista. Motivace může být různá, faktem ale je, že cestování nejen se psy je čím dál tím jednodušší, a i mnohé kvalitní kempy jsou domácím zvířatům bez problémů otevřeny. V novém článku od zkušeného kempera Honzy Bordovského se dozvíte, co cestování se čtyřnohým mazlíčkem obnáší a jak se na cesty připravit, aby byly pro zvíře i pro vás co možná nejjednodušší.

 

Celý článek

K čemu je dobrý mover na karavan?

07.10.2021 08:01 Tipy a návody

Pojem mover nebo pojezd na karavan už slyšel snad každý karavanista. Movery slouží k preciznímu manévrování s karavanem za pomoci jednoduchého dálkového ovládání. Nejen, že vám pojezd ušetří námahu s ručním tlačením karavanu, ale navíc váš karavan zaparkuje přesně tam, kam potřebujete, ať už do garáže či na stání v přeplněném kempu. V dnešním článku vám vysvětlíme, jak mover funguje, podle čeho ho vybrat a na závěr vám ukážeme, jak probíhá jeho montáž do karavanu.

Celý článek

Jaký kempingový vařič vybrat?

15.09.2021 09:01 Tipy a návody

Přenosné plynové vařiče neodmyslitelně patří k dovolené s karavanem či v kempu pod stanem. Umožňují si rychle a snadno uvařit i v polních podmínkách a ve složeném stavu navíc nezaberou mnoho místa, proto si je můžete přibalit na každou cestu a nic vás nezaskočí. V našem novém článku vám představíme nejběžnější typy plynových kempingových vařičů, jejich výhody a nevýhody a doporučíme ty nejlepší vařiče z naší nabídky.

Celý článek

Zásady pro bezpečné užívání plynu v karavanu

29.07.2021 10:48 Tipy a návody

Plyn je v karavanu nezastupitelným pomocníkem, který slouží k topení, přípravu jídel i chlazení potravin. Aby všechny plynové spotřebiče v karavanu fungovaly spolehlivě a bezpečně, je zapotřebí dbát na to, aby byly správně napojeny na plynovou lahev, a pravidelně kontrolovat jejich technický stav stejně jako stav rozvodů plynu v karavanu. Jste začínající karavanisté a nevíte, jakou plynovou bombu či regulátor plynu objednat? Nejen to se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Chyby při plnění plynových lahví do karavanu

21.06.2021 08:36 Tipy a návody

Letní prázdniny jsou za dveřmi a řada z vás se chystá s karavanem vyjet vstříc novým zážitkům, někteří se takto vydají na cestu vůbec poprvé. Nenahraditelným pomocníkem v karavanu je plyn. V tomto článku vám povíme něco o plnění plynových láhví. Ne všechny způsoby plnění láhví jsou totiž legální a především bezpečné.

Celý článek

Koncentrované chemie Thetford

08.06.2021 11:31 Tipy a návody

Koncentrované WC chemie Thetford představují revoluci v oblasti chemických prostředků pro kempingové toalety. 780 ml láhev chemického prostředku Thetford Concentrated v sobě skrývá stejnou sílu jako 2 l láhev klasické chemie, ačkoliv je mnohem menší a skladnější. Objednejte si nové koncentrované chemie Thetford do vašeho karavanu ještě dnes a přesvědčte se o jejich výhodách sami!

Celý článek