Život v karavanu

10.07.2020 09:48

Cestování karavanem získává stále více příznivců. Kempování v přírodě nám dodává potřebný klid a odpočinek od šílenství, kterému musíme ve svém životě čelit. Abychom si užívali nerušenou pohodu bez zbytečných nervů, je třeba mít v karavanu to správné vybavení. Jak si ale karavan vybavit?

Spokojené břicho je základ

Na každé cestě vám nesmí chybět vybavení, díky kterému uspokojíte své hladové břicho. To znamená ledničku, do které jídlo na cestu schováte, vařič, na kterém snídani, oběd nebo večeři uvaříte a v neposlední řadě také talíře, příbory a nádobí, z kterého svůj hlad utišíte.

Jak vybrat nádobí do karavanu?

Pokud vyrážíte jen na kratší výlet, připravte si jídlo do ledničky dopředu. Ušetří vám to čas a nemusíte s sebou tahat tolik kuchyňského vybavení, jako kdybyste plánovali zmizet na několik měsíců. I tak je ale dobré mít po ruce základní vybavení, které najdete doma v kuchyni - talíře, skleničky, hrnečky, příbory, nůž, vařečku nebo šťouchadlo na brambory.

Nezapomeňte také na kouzelné večery u grilovačky - gril s sebou! A samozřejmě nesmí ráno chybět kafe z rychlovarné konvice nebo vody uvařené v hrnci na vařiči.

 

Rodina sedící u karavanu

 

Čistota je půl zdraví

Ať už se vydáváte na krátkou nebo dlouhou cestu, mít v karavanu čisto je další důležitá věc. V karavanu by vám neměl chybět záchod a potřebné chemické prostředky na jeho údržbu. Samozřejmě nezapomínejte ani na dostatek toaletního papíru.

Pořádný nepořádek mohou udělat také nezvaní hosté, které jen tak nezaregistrujeme. Ve výbavě nezapomeňte na vybavení proti hmyzu, abyste se ráno neprobudili s pokousaným a poštípaným tělem a mravenčí kolonií na podlaze.

A samozřejmě pro udržování celkové čistoty nezapomínejte ani na klasické čistící prostředky do interiéru karavanu.

Pro ukrácení času na cestách

Kempování s karavanem je hlavně o poznávání nových míst a trávení času s vašimi nejbližšími. Každý si ale potřebuje na chvíli odpočinout, vypnout hlavu a odreagovat se u knížky nebo oblíbeného pořadu.

Pokud nemáte ve výbavě solární panely a nechcete plýtvat elektřinou, posviťte si večer na čtení petrolejovými lampami. Budete tak mít v karavanu osvětlení, které vašemu odpočinku dodá příjemnou atmosféru.

A pokud vyrážíte na delší výlet a budete se chtít po cestě bavit, určitě zainvestujte do televize a satelitního vybavení. Při výběru ale hlavně myslete na to, do kterých zemí se plánujete vydat. Podle toho pak vybírejte systémy s odpovídajícím průměrem paraboly nebo přednastavením pro vhodné družice.

Život v karavanu by měl být hlavně o tom, abyste si cestu užili. Když budete mít karavan správně vybavený, nic už vás nebude držet zpátky od pořádného dobrodružství.