Zpříjemněte si cestu karavanem

08.07.2019 15:29

Čeká vás cesta karavanem? Pojedete s ním poprvé? Pak jste jistě od zkušenějších karavanistů slyšeli, že se vaše vozidlo bude chovat jinak, než na co jste zvyklí při každodenním řízení. Na co si dát pozor? A jak si můžete cesty vy, kdo se chystáte za poznáním krás koutů Česka i zahraničí, zpříjemnit?

 

 

Pozor, předjíždím

Pro začátečníky bývá nejrizikovější předjíždění. Souprava je pomalejší a tento manévr tak trvá podstatně déle. Svou roli hraje celková délka karavanu. Každý metr navíc váš návrat do jízdního pruhu zpomalí. Nepříjemné bývá také předjíždění jiných karavanů nebo kamionů, kdy je dobré počítat se vzdušnými turbulencemi, které mohou váš karavan rozkývat a tlačit k pravému okraji vozovky. Preventivně proto raději dodržujte větší boční odstup.

Velmi užitečným prvkem pro bezpečnější předjíždění jsou velká a správně seřízená přídavná zrcátka, jež zlepší váš přehled o dění za vozidlem. Jejich výbava není povinná, přesto  bývají nepostradatelná při couvání. Zpětná zrcátka seženete v tomto e-shopu s doplňky a příslušenstvím pro karavany.

Nevíte, která jsou pro váš vůz ideální? Přijďte si je k nám do prodejny v Bavoryni vyzkoušet. Rádi vám poradíme.

 

Jak zahnat hlad na cestách

Hlad není příjemným společníkem. Naopak dobré jídlo dokáže předejít řadě problémům. U pánů řidičů především. Dodá potřebnou energii i zlepší radost z cesty. Jak se postarat o to, aby jídlo nestálo příliš mnoho a přitom bylo chutné? A zkusili jste už jídlo hotové? Že ještě ne? Co oceňují ti, kdo si hotové jídlo už někdy dopřáli?

 

+ Ušetříte čas a peníze oproti jídlu v restauracích.

+ Díky této úspoře si můžete dovolit déle cestovat.

+ Můžete se vydat i mimo civilizaci. Jste totiž zcela nezávislí na okolních obchodech, které       

   byste museli po cestách hledat.

+ Jíte, kdy a kde chcete. A ta scenérie! Jen si vybrat...

+ Nemusíte sami vařit, ale věnovat se poznávání krásy míst, která navštívíte.

 

Hotovým jídlem přitom nemyslíme sušené jídlo, po kterém zůstává pocit hladu. Pokud máte v hledáčku gurmánský zážitek a opravdovou kvalitní domácí stravu, podívejte se do našeho e-shopu. Najdete zde dobroty, které prošly tepelným zpracováním a stačí je k jídlu pouze ohřát.

 

Při jejich přípravě byla použitá speciální technologie CTP, jež je obdobou zavařování. Díky ní má jídlo tříletou dobu spotřeby a nemusíte se bát, že by se zkazilo. Co víc, jídlo z produktové nabídky Expres menu nemusíte skladovat v lednici, ani v mrazáku. Stačí je uschovat v prostředí do +30 °C a mimo přímé slunce.

Zakládáme si na čerstvosti a 100% obsahu přírodních surovin, a proto nepoužíváme žádnou chemii. Co víc, v naší rodinné firmě v Krkonoších jídlo pečlivě připravují šikovní kuchaři. Sbíhají se vám sliny? Pojďte si pochutnat.

 

Hudba vás povzbudí

Cestujete si a cestujete si v pohodlí karavanu a tu vám dojde společná řeč, nebo na vás přijde únava. Co teď? Zachrání vás hudební podkres. Zabaví i povzbudí všechny členy posádky. Co naladí na dobrou náladu vás?

 

 

Zajímavou variantou z naší nabídky autorádií  je digitální rádio, které můžete připojit k internetu. Naladíte na něm až 30 000 různých stanic. Díky vstupům pro LAN nebo WLAN kabely rádio můžete připojit i k počítači. Navíc můžete přehrávat MP3 formát z USB. Pokud by vám došla inspirace, pak rádio má předinstalované Spotify s 1 měsícem Spotify premium účtem na zkoušku zdarma. Jen zapnout a vyrazit!