Jaké jsou typy připojení jednotlivých vodovodních baterií?

Jaké jsou typy připojení jednotlivých vodovodních baterií?

Přehled rozdělení typů připojení vodovodních baterií užívaných v karavanech a obytných vozech.

Připojení vodovodních baterií v karavanech či obytných vozech bývá řešeno několika způsoby v závislosti na výrobci dané baterie.

U vodovodních kohoutů od firmy Reich se můžete setkat s těmito druhy připojení vodovodních baterií:


Reich UniQuick - připojení pomocí speciálního systému rychlospojek.
Reich A - připojení pomocí dvou plastových hadičníků, na které se pouze nasadí hadice o průměru 10-12 mm a zajistí sponou.
Reich D - připojení pomocí dvou měděných hadičníků, na které se pouze nasadí hadice o průměru 10-12 mm a zajistí sponou.
Reich E - připojení pomocí šroubení na měděných trubkách (málo obvyklý typ).
Reich F - připojení pomocí nylonových 20 cm dlouhých hadic zakončených měděnými hadičníky, na které se pouze nasadí hadice o průměru 10-12 mm a zajistí sponou.

Firma Comet využívá pro svoje vodovodní baterie používané v karavanech a obytných vozech tyto typy připojení:

Comet A - připojení pomocí nylonových 20 cm dlouhých hadic zakončených plastovými hadičníky, na které se pouze nasadí hadice o průměru 10-12 mm a zajistí sponou.
Comet B - připojení pomocí plastového hadičník, na který se nasadí hadice o průměru 10-12 mm a zajistí sponou. Pouze pro studenou vodu.
Comet C - připojení pomocí plastových hadičníků, na které se nasadí hadice o průměru 10-12 mm a zajistí sponou. Pro teplou i studenou vodu.
Comet D - připojení se třemi přívody, dvěma s plastovými hadičníky na 20 cm dlouhé nylonové hadici a jedním s 3/8" šroubením (málo používaný typ).
Comet E - připojení pomocí dvou měděných hadičníků, na které se pouze nasadí hadice o průměru 10-12 mm a zajistí sponou a vývodu na vytahovací sprchovou hadici.