Cookies nastavení

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat nastavení cookies níže.

Přestavba dodávky Mazlík

Elektrický a solární systém do dodávky Mazlík

08.08.2022 15:05 Přestavba dodávky Mazlík

Po menší pauze se vracíme do Ostravy za studenty Honzou a Klárou, kteří finišují přestavbu dodávky Mazlík na obytné auto. V dnešním článku se s námi Klára a Honza podělí o své zkušenosti s instalací elektřiny a solárního systému.

Celý článek

Posezení v obytné dodávce Mazlík

05.01.2022 08:14 Přestavba dodávky Mazlík

Pokud chcete s vaší obytnou dodávkou cestovat v zimě, kdy klimatické podmínky neumožňují dlouho sedět venku pod markýzou, patrně se neobejdete bez posezení uvnitř dodávky. Na zimní kempování se těší také studenti Honza a Klára z Ostravy, kteří do své obytné dodávky Mazlík vymysleli praktické posezení pro chladné zimní večery. Pokud se chcete inspirovat, neváhejte a přečtěte si tento článek!

Celý článek

Nábytek do obytné dodávky Mazlík - 2. část

13.12.2021 08:26 Přestavba dodávky Mazlík

Dnes se podíváme do Ostravy, kde studenti Klára a Honza přestavují dodávku Mazlík na obytné auto. Po úspěšné montáži postele, sprchového koutu a kuchyňské linky přišla řada na skříňku na lednici a závěsné úložné skříňky. Koupili si Honza a Klára koupili hotové skříňky a nebo si je vyrobili? Jakým způsobem je připevnili? Vše se dozvíte v tomto článku.

Celý článek

Nábytek do obytné dodávky Mazlík - 1. část

19.10.2021 08:14 Přestavba dodávky Mazlík

Přestavba dodávky Mazlík na obytné auto pomalu spěje do finále a studenty Kláru s Honzou čekal další důležitý krok, a to tvorba nábytku. Nábytek zabírá v obytné vestavbě do dodávky většinu prostoru a jeho správné naplánování je tak klíčovou fází přestavby, která se musí podařit hned napoprvé. Jelikož obytná dodávka nabízí poměrně malý prostor, do kterého bylo třeba zakombinovat postel, sprchu i kuchyňskou linku, Honza a Klára využili při plánování úložných míst i ty nejhůře přístupné kouty. V dnešním článku uvidíte, jak se jim tento náročný úkol povedl.

Celý článek

Obložení dodávky Mazlík

27.09.2021 11:45 Přestavba dodávky Mazlík

Studenti Honza a Klára, kteří pracují na přestavbě dodávky Mazlík na obytnou, nám prozradili, že obložení nákladového prostoru dodávky pro ně bylo jedním z nejnáročnějších úkolů z celé přestavby. Pokud vás zajímá, jaké obkládací materiály pro obložení stěn a stropu v dodávce použili a jakým způsobem obložení upevnili ke stěnám a stropu, odpovědi najdete v dnešním článku.

Celý článek

Okno pro boční posuvné dveře dodávky Mazlík

07.09.2021 08:02 Přestavba dodávky Mazlík

Studenti z Ostravy Klára a Honza se v průběhu přestavby dodávky Mazlík rozhodli, že interiér obytné dodávky prosvětlí ještě jedním bočním oknem a rozhodli se nainstalovat velké okno do bočních posuvných dveří dodávky. Pokud vás zajímá, jaké příslušenství k montáži tohoto okna použili a jak samotná instalace probíhala, neváhejte si přečíst náš nový článek.

Celý článek

Odpadní systém do dodávky Mazlík

25.08.2021 08:10 Přestavba dodávky Mazlík

Nedílnou součástí obytné dodávky je nádrž na odpadní vodu, kam odtéká voda ze sprchy a dřezu. Ačkoliv se Honza s Klárou, kteří pracují na přestavbě dodávky Mazlík, museli vypořádat s poměrně náročnou instalací způsobenou omezeným prostorem v podvozku, kam se rozhodli nádrž připevnit, nakonec se jim vše podařilo a odpadní voda z jejich dodávky bude při sprchování či mytí nádobí odtékat tam, kam má.

Celý článek

Vodovodní systém v dodávce Mazlík

03.08.2021 10:16 Přestavba dodávky Mazlík

Přestavba dodávky Mazlík na obytné auto úspěšně pokračuje. Na montáž naftového topení navázali studenti Honza a Klára instalací vodovodního systému, bez kterého se plnohodnotně vybavená obytná dodávka prostě neobejde. V tomto článku například uvidíte, jak probíhala montáž vnitřní nádrže na vodu, tlakového čerpadla, vodovodních trubek nebo venkovní sprchové přípojky. Zároveň vám doporučíme užitečné doplňky, které při montáži vodovodního systému do dodávky můžete využít také. Přestože se řešení vodoinstalace bude v každé obytné vestavbě do dodávky mírně lišit, věříme, že pro vás tento článek bude zajímavou inspirací.

Celý článek

Topení do dodávky Mazlík

22.07.2021 08:20 Přestavba dodávky Mazlík

Studenti z Ostravy Klára a Honza pokračují podle plánu v přestavbě dodávky Mazlík na obytné auto a tentokrát se s námi podělili o své cenné zkušenosti s montáží topení, které je nezbytným doplňkem obytné dodávky pro celoroční kempování. Zajímá vás, jaké topení do svého budoucího domova na kolech vybrali? A jak složitá byla montáž topení do kabiny dodávky? Všechny odpovědi naleznete v tomto článku.

Celý článek

Zateplení dodávky Mazlík

30.06.2021 08:43 Přestavba dodávky Mazlík

Pokud pravidelně čtete naše články o přestavbách dodávek, tak víte, že zateplení dodávky již z velké části úspěšně dokončili majitelé dodávky Bumblebee - Martin a Mariya. Nyní se do izolace dodávky pustili také studenti Klára a Honza, kteří původně zvažovali svou obytnou vestavbu zateplit ovčí vlnou, ale nakonec se rozhodli pro jiný materiál, o kterém vám samozřejmě prozradíme více. Vy tak nyní máte jedinečnou možnost nahlédnout přímo do procesu zateplení hned dvou dodávek za použití odlišných izolačních materiálů.

Celý článek